Закрити
UA
Мода

Людина та штучний інтелект: як сучасна наука хоче поєднати одне та інше

Поділись:

Сучасні технологічні можливості, мабуть, уже давно перевершили найсміливіші очікування людства. Ми не помилимося, якщо скажемо, що практично кожен день світ дізнається про інновації, які раніше здавались чимось фантастичним та недосяжним. Однією з останніх таких новинок стала ідея засновника Tesla та SpaceX Ілона Маска заснувати компанію Neuralink. Основна мета роботи нового дітища творця найпопулярніших електрокарів – розробка девайсу, який можна вживити в мозок людини.

Людина та штучний інтелект: як сучасна наука хоче поєднати одне та інше

Після того, як Маск кілька тижнів тому оголосив про створення нового проекту, весь світ не міг до кінця зрозуміти, про що ж йдеться. Підприємець та інноватор зазначив, що його компанія працюватиме над створенням чіпів, які зможуть працювати безпосередньо у мозку, але не уточнили деталі. Минулого тижня у ЗМІ з’явився чіткий опис майбутнього продукту, над яким Neuralink працює вже сьогодні.

Про що йде мова

Ілон Маск – майстер дивувати публіку своїми оригінальними технологічними ідеями, які дуже часто критикують. Але це не заважає одному з найбагатших людей світу продовжувати рухатися у вибраному напрямку. Створені його компанією машини Tesla сьогодні мають велику популярність, а ідея колонізації Марса знаходиться на етапі свого активного розвитку та тестування. Тепер Маск вирішив взятися за вдосконалення роботи мозку за допомогою штучного інтелекту (ІІ). Ці функції візьме він спеціальний чіп, розмір якого вимірюватися в мікронах. Для того, щоб пристрій почав працювати, його необхідно імплантувати в мозок.

За допомогою спеціальних сенсорів пристрій зчитуватиме думки, що виникає в мозку однієї людини і передаватиме їх власникам таких же девайсів. Одним словом, Ілон Маск і команда його розробників готуються уявити щось на зразок телепатії, яка базуватиметься на цілком зрозумілій та очевидній технологічній основі. Якщо все вийде, то люди зможуть спілкуватись без допомоги слів. Маск вважає, що мова у звичному розумінні дуже обмежує думки людини та стискає інформацію, а новий девайс допоможе передавати набагато більше даних.

Ілон маска

Спочатку цей пристрій створюватиметься для допомоги людям із серйозними травмами голови та іншими порушеннями. Його вихід на ринок відбудеться вже за 4 роки. Через 10 років Маск обіцяє, що чіпами матимуть змогу користуватися абсолютно здорові люди. Ще однією місією проекту стане спроба об’єднати ІІ та людину, щоб друга ніколи не стала заручником першої.

Є питання

Незважаючи на амбітні плани, проект Neuralink, схоже, поки що має більше невідомих, ніж конкретних відповідей та пояснень принципів роботи майбутнього девайсу. Насамперед, незрозуміло, як пристрій вживлятиметься в мозок, оскільки людський організм не завжди позитивно впливає на імплантацію.

Друге питання – як саме девайс зможе працювати, акумулювати інформацію та транслювати її. Для цього буде потрібно розробка унікальних систем, які до цього не використовувалися людиною.

Людина та штучний інтелект: як сучасна наука хоче поєднати одне та інше

Критики вже сьогодні кажуть, що не надто вірять у наміри Маска розробити подібний девайс та успішно запустити його у масове виробництво. Принаймні найближчими роками. Проблема у цьому, що технології зчитування інформації з мозку людини перебувають у етапі свого становлення. У них ще багато доведеться допрацювати, змінити і додати, щоб отримати перші результати. Крім того, прагнення команди Neuralink використовувати девайс для здорових людей пов’язані з великими ризиками для тих, хто погодиться вживити чип. Ці нюанси вимагають докладного та ретельного розгляду.

Разом з тим, ті ж самі критики відзначають, що ідеї Ілона Маска заслуговують на увагу. Крім того, дослідження в даному напрямку потрібно і варто проводити, але вони займуть набагато більше часу.

Інші інноватори

Ілон Маск – не перший, хто задумався про можливості спільної роботи людини та штучного інтелекту. Вивчення та експерименти у цьому напрямі ведуться вже досить давно, але великі технологічні компанії заговорили про це лише зараз. Так, зовсім недавно про свої плани використовувати ІІ заявив і Facebook, який має намір у найближчому майбутньому «навчитися» зчитувати думки користувачів і перетворювати на текст на екрані гаджета. При цьому інформацію абсолютно не потрібно буде набирати на клавіатурі або промовляти.

Що ж, нам залишається лише спостерігати за рухом технологічного прогресу та чекати, коли обіцяні системи стануть частиною сучасного життя.

Статті на тему

Рік 2016: рейтинг технологічних новинок та трендів

З вітерцем: повітряні таксі скоро стануть реальністю

Amazon тестує доставку дронами

Фото: Gettyimages