UA
RU

Міжнародна рада музеїв спільно з МКІП підготували Червоний список культурних цінностей під загрозою

Редагувати переклад

Міжнародна рада музеїв спільно з Міністерством культури та інформаційної політики підготували Червоний список культурних цінностей, які знаходяться під загрозою.

Червоний список культурних цінностей України

Міжнародна рада музеїв і Міністерство культури та інформаційної політики оголосили про плани створення переліку 28 червня 2022 року. Документ отримав назву «Надзвичайний Червоний список культурних цінностей під загрозою – Україна». Над ним працювали експерти з 11 музеїв по всій Україні.

Червоний список культурних цінностей України

Список презентує категорії культурних цінностей України, які перебувають під загрозою викрадення, мародерства, незаконного вивезення. З 24 лютого 2022 року — моменту повномасштабного вторгнення росії — ці ризики зросли. Автори списку закликають музеї, аукціонні будинки, арт-дилерів та колекціонерів не купляти подібні об’єкти без ретельного дослідження їхнього походження. Будь-який культурний артефакт, який може походити з України —
до і після вторгнення — слід детально оглядати. У таких речей має бути вся відповідна юридична документація.

Червоний список культурних цінностей України

Червоний список складається з 53 типів об’єктів. Всі перелічені культурні цінності належать до 7 категорій: археологія, книги та рукописи, нумізматика, а також народне, релігійне, прикладне та образотворче мистецтво. Час, яким датуються культурні цінності, — від скіфів до авангарду 20 століття.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Музей Івана Гончара

Читайте також: ВІЙНА В УКРАЇНІ: СКІЛЬКИ КУЛЬТУРНИХ ОБ’ЄКТІВ ПОСТРАЖДАЛО ВІД РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

Статьи по теме