UA
RU

Культурні цінності з «Межигір’я» та «Сухолуччя» передадуть музеям

Редагувати переклад

Антикваріат, картини відомих художників, ікони, старовинні книги, що належали Віктору Януковичу, передадуть музеям, які пограбували росіяни. 

Культурні цінності з "Межигір’я" та "Сухолуччя" передадуть музеям

Вищий антикорупційний суд своїм рішенням передав історико-культурні та матеріальні цінності з резиденції «Межигір’я» та мисливського будинку «Сухолуччя» у власність держави. Рішення було прийняте в межах застосування санкцій до Віктора Януковича. 

Стягнуті за рішенням суду активи планується передати профільним музеям, зокрема тим, які зазнали руйнувань внаслідок російської агресії та тих, які пограбували росіяни. Заглом вилучено 537 предметів. Значна їх частина представляє високу культурну та мистецьку цінність. Наразі вони зберігаються в Національному художньому музеї України.

Серед вилучених цінностей: 

  • картини відомих художників, зокрема, «Вид Феодосії в місячну ніч» І. К. Айвазовського, «Вид на долину Аніо біля Тіволі» К. Моргенштерна; 

  • книги, зокрема Апостол (Діяння і послання святих апостолів), видана друкарем І. Федоровим в 1574 році в м. Львів;

  • ікони, зокрема «Богоматір Скоропослушниця», виконана на початку ХІХ сторіччя в м. Афон, «Воскресіння Христове зі святами», виконана наприкінці ХІХ сторіччя, «Богородиця Казанська», виконана в XIХ сторіччі в росії, «Христос Вседержитель», виконана наприкінці ХІХ – початку ХХ сторіччя, «Трійця Старозаповітна», виконана наприкінці ХVІІІ – початку ХІХ сторіччя в майстерні Києво-Печерської Лаври;

  • вази, дерев’яні скульптури, мапи, годинник підлоговий у стилі Людовіка ХV, виготовлений в 1765 році у Франції, монета з зображенням Хреста Єфросинії Полоцької та вставками зі штучного каміння, пам’ятна медаль «Образ Казанської Богоматері», набір пам’ятних медалей «В пам’ять 200 річчя перемоги у війні 1812 року», мощевик з мощами Святого Віктора, горщик періоду Трипільської культури.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Eugene Shutoff / commons.wikimedia.org

Читайте також: КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МОЖЕ СТАТИ ЧЕТВЕРТИМ ПРІОРИТЕТОМ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Статьи по теме