UA
RU

До Дня Землі відкрилася виставка «Природа і культура: обличчя української ідентичності»

Редагувати переклад

До Міжнародного дня Землі у приміщенні Верховної Ради України відкрилася виставка «Природа і культура: обличчя української ідентичності». 

День Землі виставка "Природа і культура: обличчя української ідентичності"

22 квітня світ визначає Міжнародний день Землі. З цієї нагоди у приміщенні Верховної Ради України відкрилася виставка «Природа і культура: обличчя української ідентичності». 

День Землі виставка "Природа і культура: обличчя української ідентичності"

«Проєкт розкриває історичний зв’язок українців з природою та її цінність через призму культури. Він надає розуміння ролі екосистем та дружнього до природи відновлення України, підкреслюючи вагу втрат, завданих війною довкіллю. У виставці тісно переплітаються наука, фольклор та мистецтво. А основою експозиції стали світлини знакових експонатів зі збірки Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та художні роботи ілюстраторки Анастасії Старко», — розповідають організатори виставки. 

День Землі виставка "Природа і культура: обличчя української ідентичності"

На виставці представлені 14 художніх робіт. Це твори народного мистецтва, поєднані з науковими фактами про значення природи України. Поруч з ними — історії, які розповідають про вплив війни на довкілля. Мета виставки — показати цінность екосистем. А також продемонструвати втрати, які війна завдала довкіллю. І головне — підтримати проєкт з відновлення природи України. У публічному просторі проєкт буде представлено згодом.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Читайте також: ВНАСЛІДОК ВІЙНИ БУЛО УРАЖЕНО ПОНАД 20% ПРИРОДООХОРОННИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ

Статьи по теме