UA
RU

Внаслідок війни було уражено понад 20% природоохоронних територій України

Редагувати переклад

У Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля опубліковано сумну статистику. Наразі війною уражено понад 20% природоохоронних територій України. 

Внаслідок війни було уражено понад 20% природоохоронних територій України-Фото 1

6 листопада відзначається Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів опублікувало сумну статистику. Наразі війною уражено понад 20% природоохоронних територій України:

«Війна має руйнівний вплив на довкілля. Її наслідки можуть бути відчутними не лише для нас, а й майбутніх поколінь. Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення, впливаючи на добробут держави й суспільства».

Внаслідок війни було уражено понад 20% природоохоронних територій України-Фото 2

Внаслідок російської збройної агресії було уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду. Їхня загальна площа — 0,9 мільйона гектарів. Під загрозою знищення опинилися 2,9 мільйона гектарів територій Смарагдової мережі. Це 160 територій, які є частиною природоохоронної мережі Європи. Всі вони охороняються у межах законодавства ЄС та Ради Європи.

Внаслідок війни було уражено понад 20% природоохоронних територій України-Фото 3

У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення. Такий статус угіддя отримали завдяки унікальному біорізноманіттю. Вони знаходяться під охороною Рамсарської конвенції. Практично знищені два водно-болотних угіддя міжнародного значення. Це «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків».

Внаслідок війни було уражено понад 20% природоохоронних територій України-Фото 4

Наразі окупованими лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 мільйона гектарів. Знищено всю заповідну зону Джарилгацького національного природного парку. Це найцінніша степова ділянка парку, площею 1588 га. Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України. А також до Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.

Внаслідок війни було уражено понад 20% природоохоронних територій України-Фото 5

У Міністерстві зазначають, що цей перелік та масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії. Решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Mykhailo Bogomaz / Wikimedia Commons, WWF / Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів

Читайте також: 31 ЖОВТНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧОРНОГО МОРЯ