UA
RU

Френсіс Фукуяма став амбасадором United24

Редагувати переклад

Американський філософ Френсіс Фукуяма став амбасадором United24. Він займеться напрямом «Гуманітарне розмінування». 

Френсіс Фукуяма амбасадор United24

Президент Володимир Зеленський анонсував новий напрям фандрейзингової платформи United24 — «Гуманітарне розмінування». Сьогодні Україна — одна з найзамінованіших у світі країн. За підрахунками Держслужби з надзвичайних ситуацій, внаслідок бойових дій може бути заміновано близько 30% території України. Найбільше замінувань — на територіях, куди заходили російські окупанти.

Френсіс Фукуяма амбасадор United24

В нашій країні потенційно забруднені вибухівкою 174 тисячі квадратних кілометрів. Замінування — це ще один воєнний злочин росії. Після деокупації українських міст і селищ вибухонебезпечні предмети знаходять в лісах, полях, на узбіччах, у річках та озерах. Росіяни закладають міни у житлових будинках та на дитячих майданчиках. Загарбники ховають їх навіть у іграшках. 

Замінування — постійна загроза для людських життів. А ще це — величезні втрати для економіки України. Наразі 10% сільськогосподарських земель є непридатними для використання. Раніше міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що на повне розмінування країни знадобиться близько 30 років. 

Френсіс Фукуяма амбасадор United24

Першим амбасадором напряму «Гуманітарне розмінування» став американський філософ, політичний економіст і публіцист, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма. Фукуяма — великий прихильник України з часів Помаранчевої революції. Він неодноразово відвідував Київ, читав лекції. У 2022 році засудив російське вторгнення. 

«Україна є основним постачальником продовольства в Африку, Азію, у багато куточків світу. Вони страждають від того, що Україна не може експортувати зерно. Я вважаю, що дуже важливо думати про післявоєнну ситуацію. Тож для мене честь долучитися до напряму розмінування України», — зазначив Френсіс Фукуяма.

У межах нового напряму збиратимуть кошти на машини для розмінування, перевезення особового складу та перевезення вибухонебезпечних речовин. Усі пожертви надходитимуть на спеціальний рахунок НБУ, відкритий Міністерством економіки. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Rod Searcey, Djurdja Padejski, United24

Читайте також: РІЧАРД БРЕНСОН СТАВ НОВИМ АМБАСАДОРОМ UNITED24

 

Статьи по теме