UA
RU

Іспанія запровадила оплачувану «менструальну відпустку»

Редагувати переклад
В Іспанії жінкам, які страждають на сильні менструальні болі, дозволили брати оплачувану «менструальну відпустку». Іспанія стала першою європейською країною, яка ухвалила такий закон.
Іспанія запровадила оплачувану «менструальну відпустку»-Фото 1

Ілюстрація з відомої книги «Заборонений плід» Лів Стрьомквіст про жіноче тіло, табу менструації та вульви в суспільстві © Liv Strömquist / avant-verlag

Жінки мають право взяти стільки відпусток, скільки їм потрібно. Оплачує їх державна система соціального забезпечення, а не роботодавці. Щоб взяти відпустку, потрібна довідка від лікаря, яка затвердить тимчасову непрацездатність. Уряд країни пропонує брати «менструальну відпустку» на три дні з можливістю продовження до п’яти днів.

Законопроєкт викликав розбіжності в Іспанії через те, що він може стигматизувати жінок на робочому місці й сприяти найму чоловіків. Водночас деякі висловили думку, що жінка має право просити вихідні через сильні менструальні болі, як і будь-яка людина, яка має проблеми зі здоров’ям.

За даними Іспанського гінекологічного й акушерського товариства, близько третини жінок страждає від сильного болю під час менструації. «Менструальна відпустка» наразі надається в небагатьох країнах, серед яких Японія, Тайвань, Індонезія, Південна Корея й Замбія.

Джерело: wonderzine.com.ua

Читайте також: НЕ СТАВИМО ЖИТТЯ НА ПАУЗУ: ГОЛОВНІ ФАКТИ ПРО МЕНОПАУЗУ ТА ЯК ВОНА ВПЛИВАЄ НА ЖИТТЯ ЖІНКИ 

Статьи по теме