З приходом весни хочеться не лише розвантажити свій гардероб від непотрібного мотлоху, а й провести чищення власних думок.
Існує безліч способів позбутися чогось і весна – це відмінний період почистити свій мозок від зайвої інформації і обтяжливих думок. Головною метою в brain-detox має стати розуміння навички простіше дивитися на речі.
Читайте також: ЦИФРОВИЙ ДІТОКС: ЯК СТАТИ МЕНІ ЗАЛЕЖНІМ ВІД ГАДЖЕТІВ
Спрощення – одна з основ розумової ясності. Звільнення від зайвих чи непотрібних речей у вашому житті може допомогти зберегти дорогоцінний когнітивний ресурс для думок та рішень, які справді мають значення. Це створює правильні умови в мозку для творчого мислення та вирішення проблем. Тому ми зібрали кілька способів, як ефективно провести весняне «мозкове чищення».
Її ще називають теорією mindfulness. Вона заснована на медитації та прислуховуванні до власних думок. Ви намагаєтеся зосередитися виключно на власному диханні, тілі та думках, що допомагає відкинути негатив та непотрібну інформацію. Також ця практика може зменшити рівень кортизолу в крові, що спричиняє почуття стресу та тривожності.
Коли ви практикуєте mindfulness, ваш мозок переходить у стан гамма-хвилі розслабленої настороженості. Регулярна практика йоги або медитації тричі на тиждень призводить до зниження рівня кортизолу, гормону стресу. Регулярна практика теорії усвідомленості допоможе розширити вашу здатність гнучко мислити та приймати правильні рішення.
Щоб досягти розумової ясності, насамперед намагайтеся обмежувати себе у виборі. Що ми маємо на увазі, коли перед вами стоїть завдання вибрати щось одне із 1000 позицій або прийняти рішення, ваш мозок не зможе зробити 100% правильний вибір. Щоб уникнути подібної плутанини, намагайтеся привчити свій мозок до сталості і мінімізації вибору: вставайте в той же час кожен день, їжте одне і те ж на сніданок, спілкуйтеся з одними і тими ж людьми і обмежте свій робочий гардероб до кількох речей. Все це допоможе запобігти «втомі рішення», що, у свою чергу, зменшує вашу силу волі.
Читайте також: ЯК НАВЧИТИСЯ КОНТРОЛЮВАТИ СВІЙ ГНІВ
Той самий принцип застосовується, коли ви намагаєтеся змінити звичку або дізнатися про щось нове. Уникайте надмірної кількості інформації та концентруйтеся на одній речі, наприклад, якщо ви почали вивчати іноземну мову, візьміться спочатку за граматику та доведіть її до досконалості, а потім переходьте до лексики. Зосередження уваги одному завдання допоможе сконцентрувати ресурси вашого мозку і зміцнити нейронний шлях, необхідний вивчення нового поведінки.
Щодня нас атакує величезна кількість інформації, яка намагається привернути нашу увагу та віддаляє нас від суті. Коли наш мозок вбирає багато непотрібної інформації, він автоматично переходитиме в так званий «режим виживання». Ця інстинктивна реакція, спричинена підвищенням рівня кортизолу, яка змушує кров відступити від префронтальної кори, яка відповідає за регулювання наших емоцій, творчого мислення та ефективного спілкування.
Якщо у вас є конкретна мета, яку ви хочете досягти, спростіть її, створивши панель з візуальними підказками, які допоможуть вам досягти мети. Гарним помічником стануть мудборди чи чек-листи. Головне, щоб вони завжди були перед очима і нагадували про вашу мету.
Фото: unsplash.com