Зовсім скоро на нас чекає занепад сил, небажання вставати вранці з ліжка та осіння депресія.
В осінньо-зимовий період ми особливо схильні до пригніченого настрою і, відповідно, депресії. Дні стають коротшими, сонця менше, а енергії братися звідки. Що ж робити в такому разі: сидіти, чекати на весну і хорошу погоду? Радимо не піддаватися негативним установкам і від кожної пори року отримувати задоволення.
Читайте також: Потрібно знати: продукти проти стресу (і як їх готувати)
Справа не тільки в коротких днях та холодній погоді, восени та взимку ми і справді можемо відчувати сезонний афективний розлад (САР). Це форма депресії, яка пов’язана з пори року і найчастіше трапляється восени та взимку.
За даними клініки Mayo, більшість людей з САР почувається найбільш вразливим в осінні місяці, що може позначатися на сні, циркадних ритмах і навіть на рівні серотоніну. Безперечно, все залежить від кліматичних умов, в яких ви проживаєте.
Читайте також: 8 причин полюбити осінь
Якщо йдеться про психологічні проблеми та депресії, то не варто покладатися тільки на час та власні сили. Дуже часто проблема може бути масштабнішою, ніж здається на перший погляд. Фахівець допоможе визначити, які кроки слід зробити для вирішення питання чи навіть випише медикаментозні засоби.
Депресією часто називають занепад сил та апатію, але діагностувати цей психічний розлад самостійно у вас не вийде. Не варто покладатися на власні знання в психології і говорити всім навколо, що у вас депресія, довірте це професіоналові.
Взимку ми перетворюємося на добровільних самітників. У мінусову погоду і справді не хочеться мерзнути і перебувати довгий час під снігом, але доза вітаміну D у такий період вкрай потрібна. З пошуком сонця будуть проблеми, тому шукайте підтримку у близьких та друзях, частіше збирайтеся компанією чи самі регулярно вибирайтеся на каву.
Читайте також: 8 напрямків для зимової подорожі
Купуйте затишний плед, рукавички, шарф і шапку, щоб не мерзнути і не посилювати почуття дискомфорту в холодну пору року. А якщо дозволяє бюджет і ви не прив’язані до офісного графіка, то проведіть зимовий період у теплих країнах чи островах.
Варто дбати не лише про психологічне здоров’я, а й фізичне, тим більше, що вони пов’язані. Рухливі види спорту чи будь-яка інша активність (піші прогулянки, наприклад) відмінно позначається як у формах, і емоційному стані. Головне – знайти спорт, який підходить саме вам і приносить задоволення, а не ще більше заганяє у депресію.
Джерело фото: unsplash.com