Закрити
UA
Мода

Книги, які допоможуть розібратися з поняттям “фемінізм”

Поділись:
найкращі книги про фемінізм

Фото: unsplash.com

У 2019 році фемінізм, здавалося б, не повинен викликати жодного здивування. Рівність статей давно мала стати нормою, але в реаліях нашого світу цього поки що не сталося. Станом на 2018 рік Державна служба статистики повідомляє, що зарплати жінок в Україні менші на 24-50% залежно від сфери діяльності. Дивлячись на такі цифри, кожна розсудлива людина замислиться про те, що таке фемінізм, навіщо вона потрібна в XXI столітті і як зрозуміти цей рух. 

Читайте також: Що таке фемінізм і навіщо він потрібний у ХХІ столітті?

 

«Друга підлога»

книга друга стати сімона де бовуар

Автор: Симона де Бовуар

рік: 1949

Видавництво: «Основи»

«Друга стать» Сімони де Бовуар був написаний у 1949 році і небезпідставно вважається головною феміністичною працею. Про значущість книги свідчить кількість перекладів іншими мовами та впливом геть рух фемінізму (точніше, другу хвилю). Симона де Бовуар досліджує становище жінки у суспільстві протягом століть, розповідає про найпоширеніші міфи і про те, як виховання впливає на сприйняття свого призначення та багато іншого. Українською книгою можна знайти у видавництві «Основи». 

 

«Мила Іджеавеле, або Феменістичний маніфест у п’ятнадцяти реченнях»

книга феміністичний маніфест у п'ятнадцятьох пропозиціях

Автор: Чимаманда Нгозі Адічі

рік: 2017

Видавництво: «Видавництво»

Чимаманда Нгозі Адічі народилася в Нігерії в сім’ї професора статистики та першої жінки в історії села Абба, яке стало секретарем у місцевому навчальному закладі. З дитинства дівчинка виявляла інтерес до літератури та публікувала поетичні збірки, а в більш дорослому віці – оповідання та романи. У невеликій книзі «Феменістичний маніфест у п’ятнадцяти реченнях», яка спочатку була листом до близької подруги Чимаманда, у якої народилася дочка, письменниця пропонує правила виховання феміністкою. Поради написані з усією любов’ю і до знайомої письменниці, і до права вибору. Чимаманда акцентує увагу, що можна спробувати виховати дівчинку феміністкою, але вона сама має право вибирати, яких поглядів дотримуватися. Тим не менш, спробувати варто. Книжка перекладена українською видавництвом «Видавництво». 

Читайте також: 5 книг на літо за рекомендацією Білла Гейтса

 

«Чому не варто боятися фемінізму»

книга чому не варто боятися фемінізму

Автор: Тамара Марценюк

рік: 2018

Видавництво: «Комора»

Тамара Марценюк — гендерний експерт Української Гельсінської групи з прав людини, багато років займається дослідженням гендеру в Україні та видає книги на цю тематику. Однією з її важливих робіт є «Чому не варто боятися фемінізму». Тамара Марценюк описала основні етапи становлення фемінізму та його розвитку у різних країнах. Книгу можна назвати підручником з фемінізму, який, тим не менш, написаний доступною мовою і не залишає наодинці з цим поняттям. Після кожного розділу ви знайдете корисні посилання: книги, відео, фільми та статті. Книгу можна знайти у видавництві “Комора”. 

 

«Феміністки не носять рожевого та інших вигадок»

книга феміністки не носити розового

Автор: Скарлет Кертіс

рік: 2019

Видавництво: «Видавництво Старого Льва»

“Феміністки не носять рожевий та інші вигадки” – збори есе відомих і успішних жінок. У книзі Емма Вотсон, Сірша Ронан, Кіра Найтлі, Адвоа Абоа, Евана Лінч та інші діляться своїми поглядами на фемінізм та його важливість у сучасному світі. Дівчата розповідають історії зі свого життя і чому вважають себе феміністками на прикладі історій. Без сухої теорії їм вдалося донести речі, про які багато жінок і чоловік навіть не замислюються. Книгу переклав «Видавництво Старого Льва». 

Читайте також: 10 цитат Емми Уотсон про жінок та фемінізм

 

«Чоловіки про фемінізм»

книга чоловіки про фемінізм

Автори: Майкл Кауфман та Майкл Кіммел

рік: 2019

Видавництво: #книголів

Майкл Кауфман та Майкл Кіммел — активісти та письменники, які виступають проти гендерної нерівності та насильства над жінками. Вони пояснюють: фемінізм – це не складно і він не тільки для жінок, а й чоловіків. Книгу випустило видавництво #книголів за підтримки руху HeForShe.