Куди здавати батарейки, лампи, термометри та прострочені ліки
Батарейки, енергозберігаючі лампи, ртутні термометри, прострочені ліки — це небезпечні відходи. Збирати їх необхідно окремо від іншого побутового сміття.
Свідомі люди у всьому світі вже давно сортують сміття на таке, що не переробляється, органічні відходи та вторсировину. Органічні відходи і сміття, яке не підлягає переробці, утилізують. Вторсоровину розділяють на чотири групи — папір, скло, метал, пластик. Ці речі потім можна переробити.
У кожному господарстві з’являються й небезпечні відходи — батарейки, енергозберігаючі лампи, ртутні термометри, прострочені ліки. Такі речі в жодному разі не можна викидати на смітник. Їх треба відносити до спеціальних контейнерів, які призначені саме для збору небезпечних відходів. Наразі у Києві встановлено 250 таких контейнерів. Мапу можна знайти на сайті Київкомунсервісу.
Куди здавати батарейки
Батарейки — це хімічні пристрої. Їхні елементи вступають в реакцію і в результаті дають електрику. У складі батарейок — не менш 10 хімічних високотоксичних елементів і розчинні важкі метали (літій, ртуть, свинець, кадмій). Корпус елементу живлення зроблений із металу. Він ізолює склад, і поки оболонка не піддалася коррозії, батарейка природі не нашкодить. Батарейки обов’язково треба викидати до контейнерів для небезпечних відходів. Їх можна переробити, нейтралізувавши небезпечні речовини. Зокрема, з батарейок отримують марганець, цинк, графіт.
Куди здавати енергозберігаючі і люмінесцентні лампи
Енергозберігаючі лампи споживають менше енрегії. Але у них є мінус — наявність ртуті в складі конструкції. Люмінесцентні лампи також містять пари ртуті. Неправильна утилізація таких ламп завдає шкоди людям і навколишньому середовищу. Енергозберігаючі і люмінесцентні лампи обов’язково треба здавати в контейнери для небезпечних відходів.
Куди здавати ртутні термометри
Ртуть надзвичайно небезпечна для живих істот. Цей метал здатний накопичуватися у клітинах. Він не виводиться з організму. Ртуть відносять до найвищого класу небезпеки. Ртутний термометр в жодному разі не можна викидати у сміття. Ба більше, навіть у контейнер для небезпечних відходів його треба класти тільки в упаковці або загорнутим у папір, щоб уникнути пошкодження. Ще краще — відвезти ртутний термометр до Київкомунсервісу.
Розбитий ртутний термометр треба зібрати у банку з водою та щільно закрити кришкою. Банку здати у «Київську службу порятунку» або Київкомунсервіс.
Куди здавати газові балони
Порожні газові балони треба складати в контейнери для небезпечних відходів. Також їх можна принести в головний офіс Київкомунсервісу на вул. Кудрявській, 23. Порожні балони заправляють і передають на потреби армії.
Куди здавати прострочені ліки
Прострочені ліки несуть небезпеку. На звалищі вони можуть потрапити в ґрунт. Щоб цього не сталося, ліки треба здавати до спеціальних контейнерів. У Києві такі знаходяться за адресами: бульв. Лесі Українки, 28; вул. Федорова, 2а; вул. Мечникова, 8; вул. Басейна, 7; вул. Івана Франка, 30.
Що робити з уламками дронів та ракет
Уламки дронів і ракет не є сміттям. Ці речі не можна чіпати. Якщо ви помітили уламки, одразу телефонуйте 101 або 102.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Gary Chan / Unsplash, Vardan Papikyan / Unsplash, Thomas Despeyroux / Unsplash, Matteo Fusco / Unsplash, WeSideTrip / Unsplash, Myriam Zilles / Unsplash
Читайте також: СОРТУВАННЯ СМІТТЯ ЯК ФІЛОСОФІЯ ЖИТТЯ У ВОЄННИЙ ПЕРІОД