Культурний код Олени Лавренюк, актриси театру та кіно
Зараз Олена Лавренюк знаходиться на зйомках кіносеріалу “Кава з кардамоном”, що обіцяє стати одним із найбільш очікуваних кінопроєктів наступного сезону. Українська актриса вперше виступила шоуранеркою та однією з продюсерок кінопроєкту. А ще Олена зіграє Анну – тендінту дівчину, яка виборює своє своє право на кохання у середині XIX ст.
Натхнення
Моя сім’я, мої діти та чоловік – це мій найбільший ресурс. Я обожнюю проводити час зі своєю родиною. Коли я дуже стомлена, то найперше, що я маю зробити – це побути наодинці з собою. Так я відновлюю свої сили. А коли вже відчуваю, що я можу віддавати енергетику – тоді я готова для спілкування.
Зовнішня підтримка для мене важлива, але після того, коли я відновлюю свій внутрішній баланс.
Музика
Пісня «Mil pasos» молодої співачки Соха стала дуже популярною серед танцюристів. Наприклад, наскільки мені відомо, часто її ставлять на танго-вечірках. В цій пісні зустрічаються французькі фрази, яку я просто обожнюю і вважаю, що мови сексуальнішої за неї не існує.
Музика цієї дівчини – це етнічне поєднання ямайського реггі, музики Карибських островів та фольклору кельтських і германських племен. Слухаю її ледь не щодня, якось заспокоює і піднімає настрій.
Читайте також: ALLOISE ПОКАЗАЛА ЧУВСТВА: ВЫХОД НОВОГО АЛЬБОМА
Книги
Чомусь багато хто займається поліпшенням себе, як професіонала своєї справи, та абсолютно не звертає увагу на вдосконалення своїх людських якостей. Я намагаюся поєднувати ці дві справи.
Перша робота – це роман нобелівського лауреата, колумбійського письменника Ґабрієля Ґарсія Маркеса «Сто років самотності». Книга вважається шедевром Маркеса (напевно, тому моя рука потягнулася саме до неї з заповненої книжної полиці), і, що цікаво, метафоричним описом історії Колумбії або Латинської Америки. Головне, на що звертаєш увагу – мислення людей, де у звичайному розкривається дивовижне.
З боку все-таки професійних навичок, порадила б «Майстерність актора» Іванни Чаббак. Ця книга є збіркою цінних порад з акторської майстерності від Чаббак – відомої викладачки, яка навчала таких акторів як Йен Соммерхолдер, Джим Керрі, Шарліз Терон і багатьох інших. Обожнюю відкривати для себе нові й нові секрети перевтілення.
Топ-5 книг Олени Лавренюк
«Повернення з зірок» Станіслав Лем — роман, що описує життя астронавта, який, повернувшись із космічної подорожі, потрапляє до зовсім іншого світу – утопічного суспільства на Землі. Більше немає небезпек, насильства, однак і всього того, що надавало життю сенсу: людство більше не схильне до війн, злочинів, ризику і героїзму.
«Щоденник Анни Франк» Анна Франк – це історія на всі часи, що не має аналогів. Під час читання пізнаєш дух дівчинки, якій довелося пережити найбільші жахи, що їх бачив світ. Та не дивлячись ні на що, вона залишається переможно і зворушливо людяною.
«Під скляним ковпаком» Сильвії Плат. Єдиний роман американської письменниці, знаної як поетки. У автобіографічній історії, описано досвід молодої жінки, яка має все, та, як часто буває, намагається подолати депресію.
«Viva la vagina» Ніна Брокманн та Еллен Стёкен Даль . Це має знати кожна дівчина, якщо коротко. Авторки ще остаточно не переключилися на медичний жаргон і говорять простою людською мовою, тому, навіть, дивуєшся, що розумієш таку важливу інформацію про жіноче здоров’я. Тема непроста і делікатна – за назвою усе зрозуміло.
«Сила моменту Тепер» — Екхарт Толле. Книга про важливість уміння не думати. Бо тільки там, за межею слів, є все те, чого ми так розпачливо прагнемо: натхнення, радість, справжня любов. І воно доступне нам вже – у магічній миті Тепер.
Читайте також: КУЛЬТУРНИЙ КОД СПІВАЧКИ ХРИСТИНИ СОЛОВІЙ
Кіно
«Анна Кареніна» / Anna Karenina, Джо Райт, 2012
Знята у 2012 році режисером Джо Райтом на основі роману Льва Толстого. У головних ролях — Кіра Найтлі та Джуд Лоу. Це класика.
«Фаворитка» / The Favourite, Йоргос Лантимос, 2018
Початок XVIII століття – йде війна Англії з Францією. Стрічка доволі легка, та від цього не менш цікава. Фільм про амбіції, дружбу та внутрішню «кухню» життя у палаці. Нестандартний, іноді смішний образ королеви Анни відрізняє цей фільм від стандартного показу аристократів. Якщо обираєте фільм на вечір, «Фаворитка» стане вашим фаворитом.
«Холодна війна» / польск. Zimna wojna, Павло Павліковський, 2018
Драматичний фільм, що отримав Європейський кіноприз за найкращий фільм та був номінований на «Оскар» за найкращу операторську роботу. Поставлена польським режисером Павелом Павліковським, стрічка про пристрасну історію кохання між двома людьми різного походження й темпераменту, які надзвичайно несумісні, та все ж тягнуться одне до одного.
«Виживуть тільки коханці» / Only Lovers Left Alive Джим Джармуш, 2013
Це історія древніх вампірів Адама і Єви, які бачили ще татаро-монгольське іго та інквізиції. Адам — рокер з Детройта, який грає андеграунд-музику. Він вже дуже старий, хоче тиші і спокою, і тихо ненавидить «мерців». Єва ж — навпаки досить життєрадісна, трохи старша, спілкується з поетом часів Шекспіра, Крістофером Марло, і живе в Танжері. Вона приїжджає витягувати свого коханця з депресії, але ідилію порушує молодша сестра Єви.
Читайте тиакож: СЕКС, КРОВЬ, РОК-Н-РОЛЛ: 8 «ПРАВИЛЬНЫХ» ФИЛЬМОВ О ВАМПИРАХ
«Безумный Макс: Дорога ярости» / Mad Max: Fury Road, Джордж Міллер, 2015
Події фільму відбуваються у недалекому майбутньому, світ проявляє свої найжорстокіші інстинкти. Порядок у ньому забезпечують головні силові патрулі. Та якось банда байкерів береться мститися офіцерам за загибель свого друга Нічного наїзника. Той напередодні втік з-під варти з подругою. І тепер злочинці переслідують молодого поліцейського Макса Рокотанскі.
Перемоги і поразки
Я не розділяю перемоги і поразки. Моя філософія в тому, що ми не розуміємо хорошого не стикнувшись із поганим, а отже й перемог без поразок не існує. Для мене поразка є тільки двигуном.