UA
RU

У Києві з’явився мурал, присвячений Герою України Олександру Мацієвському

Вуличний художник Крістіан Гемі, відомий як С215, презентувал новий мурал у Києві. Ця робота присвячена Герою України Олександру Мацієвському.

Олександр Мацієвський мурал у Києві Крістіан Гемі С215

Крістіана Гемі називають франузьким Бенксі. Художник підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року. Крістіан відвідав країну у березні минулого року, після визволення Київщини, і створив мурали на тему війни на зруйнованих будівлях. Цієї весни художник презентував великий мурал у Києві. Цю роботу він присвятив Герою України Олександру Мацієвському. 

Олександр Мацієвський мурал у Києві Крістіан Гемі С215

Олександр Мацієвський — український військовий, якого російські окупанти розстріляли за слова «Слава Україні!». 6 березня у мережі з’явилося відео із розстрілом. Тоді були невідомі ані час, ані місце зйомки. Згодом слідчі встановлювили особу військового. 

Олександр Мацієвський мурал у Києві Крістіан Гемі С215

Крістіан Гемі розповідає, що для нього було честю намалювати портрет Героя України Олександра Мацієвського:

«Олександр Мацієвський – солдат, який відмовився зняти з руки український прапор, коли йому погрожував російський військовий. Замість цього сказав: «Слава Україні!» А російський солдат застрелив його. Цей мурал стоятиме на вулиці Банковій, навпроти Офісу Президента, як пам’ять про тих, хто віддав своє життя, захищаючи Україну. Та як докір російським загарбникам, які чинять стільки військових злочинів і звірств».

Олександр Мацієвський мурал у Києві Крістіан Гемі С215

На відкритті муралу була присутня мати Олександра Мацієвського. Вона зустрілася із художником. Ось, що каже Крістіан Гемі:

«Було дуже зворушливо і боляче зустрітися з матір’ю Героя України Олександра Мацієвського, який загинув за свою країну. Перед стіною, на якій я зобразив її сина».

Олександр Мацієвський мурал у Києві Крістіан Гемі С215

Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, полоненим мають бути гарантовані життя і гуманні умови утримання. Страта військовополонених — це воєнний злочин. Наразі тривають слідчі дії зі встановлення причетних до відповідальності за розстріл військовополоненого. Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що

«кожен, хто здійснив воєнні злочини чи злочини проти людяності в Україні, в тому числі дуже кричущі, наприклад, групове зґвалтування чи вбивство цивільних і дітей, буде знайдений та знищений у будь-якій частині світу».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Christian Guemy C215

Читайте також: «УКРАЇНА. РОЗП’ЯТТЯ. ТРИБУНАЛ»: ВИСТАВКА У НЬЮ-ЙОРКУ, ЯКА ПРИБЛИЗИТЬ ТРИБУНАЛ ДЛЯ РОСІЇ

 

Статьи по теме