UA
RU

Парамедик Юлія «Тайра» Паєвська отримала нагороду за мужність

Парамедик Юлія Паєвська отримала міжнародну премію International Women of Courage (IWOC) від Державного департаменту США. Нагороду вручили перша леді США Джилл Байден і держсекретар Ентоні Блінкен.

Парамедик Юлія "Тайра" Паєвська отримала нагороду за мужність

Премією IWOC відзначають жінок з усього світу, які продемонстрували виняткову мужність, силу та лідерство, відстоюючи мир, справедливість, права людини, гендерну рівність і рівність, а також розширення прав і можливостей жінок і дівчат у всій різноманітності – часто з великим ризиком для себе.

Парамедик Юлія "Тайра" Паєвська отримала нагороду за мужність

У Державному департаменті зазначили, за що нагородили Юлію: 

«Юлія «Тайра» Паєвська продемонструвала надзвичайну моральну та фізичну мужність, захищаючи Україну від нещадної російської агресії. Вона надавала медичну допомогу учасникам Революції Гідності в Україні у 2013 році; в якості керівника волонтерського загону парамедиків «Ангели Тайри» проводила тактичну медичну підготовку на лінії фронту на Донбасі з 2014 по 2018 рік. Юлія Паєвська таємно знімала та вивозила відеоматеріали, де були задокументовані звірства, які скоїли російські військові у Маріуполі. Російські військові затримали Паєвську 16 березня, коли вона намагалася евакуювати жінок і дітей з Маріуполя до Запоріжжя, незважаючи на її явний статус некомбатанта. Під час тримісячного ув’язнення Паєвська жила в крихітній камері з 22 іншими жінками, схудла на 9 кг, терпіла тортури та побиття. Кремлівські пропагандисти оббрехали і затаврували її на міжнародному рівні як фашистку та воєнну злочинницю. Проте пані Паєвська відмовилася мовчати і після звільнення переконливо виступає на захист української демократії та незалежності як вдома, так і за кордоном».

Парамедик Юлія "Тайра" Паєвська отримала нагороду за мужність

Юлія Паєвська була серед дванадцяти лауреаток премії, яких нагородили у Міжнародний жіночий день. Перша леді США Джилл Байден відзначила:

«Ми вшановуємо цих неймовірних, сміливих жінок та їхню надзвичайну роботу, спрямовану на досягнення справедливості, свободи та миру в усьому світі. Їхня спадщина показує усім дівчатам, що коли ви підносите голос, коли йдете, розпрямивши плечі й високо піднявши голову, ви можете зрушити землю під собою».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: facebook / Юлія Паєвська, facebook/ First Lady Dr. Jill Biden, Official White House Photo by Erin Scott

Читайте також: ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ РОСІЇ: РОЗСТРІЛ ЗА СЛОВА «СЛАВА УКРАЇНІ!»

 
 

Статьи по теме