UA
RU

Парамедик Юлія «Тайра» Паєвська отримала нагороду за мужність

Редагувати переклад

Парамедик Юлія Паєвська отримала міжнародну премію International Women of Courage (IWOC) від Державного департаменту США. Нагороду вручили перша леді США Джилл Байден і держсекретар Ентоні Блінкен.

Парамедик Юлія "Тайра" Паєвська отримала нагороду за мужність

Премією IWOC відзначають жінок з усього світу, які продемонстрували виняткову мужність, силу та лідерство, відстоюючи мир, справедливість, права людини, гендерну рівність і рівність, а також розширення прав і можливостей жінок і дівчат у всій різноманітності – часто з великим ризиком для себе.

Парамедик Юлія "Тайра" Паєвська отримала нагороду за мужність

У Державному департаменті зазначили, за що нагородили Юлію: 

«Юлія «Тайра» Паєвська продемонструвала надзвичайну моральну та фізичну мужність, захищаючи Україну від нещадної російської агресії. Вона надавала медичну допомогу учасникам Революції Гідності в Україні у 2013 році; в якості керівника волонтерського загону парамедиків «Ангели Тайри» проводила тактичну медичну підготовку на лінії фронту на Донбасі з 2014 по 2018 рік. Юлія Паєвська таємно знімала та вивозила відеоматеріали, де були задокументовані звірства, які скоїли російські військові у Маріуполі. Російські військові затримали Паєвську 16 березня, коли вона намагалася евакуювати жінок і дітей з Маріуполя до Запоріжжя, незважаючи на її явний статус некомбатанта. Під час тримісячного ув’язнення Паєвська жила в крихітній камері з 22 іншими жінками, схудла на 9 кг, терпіла тортури та побиття. Кремлівські пропагандисти оббрехали і затаврували її на міжнародному рівні як фашистку та воєнну злочинницю. Проте пані Паєвська відмовилася мовчати і після звільнення переконливо виступає на захист української демократії та незалежності як вдома, так і за кордоном».

Парамедик Юлія "Тайра" Паєвська отримала нагороду за мужність

Юлія Паєвська була серед дванадцяти лауреаток премії, яких нагородили у Міжнародний жіночий день. Перша леді США Джилл Байден відзначила:

«Ми вшановуємо цих неймовірних, сміливих жінок та їхню надзвичайну роботу, спрямовану на досягнення справедливості, свободи та миру в усьому світі. Їхня спадщина показує усім дівчатам, що коли ви підносите голос, коли йдете, розпрямивши плечі й високо піднявши голову, ви можете зрушити землю під собою».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: facebook / Юлія Паєвська, facebook/ First Lady Dr. Jill Biden, Official White House Photo by Erin Scott

Читайте також: ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ РОСІЇ: РОЗСТРІЛ ЗА СЛОВА «СЛАВА УКРАЇНІ!»