UA
RU

Про що жінка мовчить: Соломія Вітвіцька, телеведуча

Редагувати переклад
Телеведуча з активною життєвою позицієї Соломія Вітвіцька згодилася з нами поговорити, що личить, а що ні сучасним жінкам та чоловікам.

Соломія Вітвицька

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Ніколи не мовчіть про свої проблеми, вам прийдуть на допомогу, завжди варто про неї просити. Негаразди роблять нас вразливими та водночас сміливими. Коли ти ділишся проблемами або ситуаціями, що переживаєш, це допомагає не тільки тобі, а й іншим. Адже у твоїй історії хтось може впізнати себе і знайти відповідь як впоратись з тією чи іншою проблемою.

Ніколи не мовчіть, якщо знаєте і бачите, що когось ображають. Допомагайте. Завжди. Це дуже важливо.

Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Минулої суботи після насиченого робочого тижня вдома провела вечір в суцільному мовчанні у компанії з Бредом Піттом за переглядом фільму “Одного разу в Голлівуді”.

Взагалі, подібні вечори не про мене, бо я люблю з кимось поспілкуватись, обговорити як пройшов робочий день, пожартувати. Та іноді навіть супер екстраверту, як я, хочеться насолодитися тишею або зануритись у свої думки, не проронивши жодного слова.

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

Сварю себе регулярно. Особливо, коли занадто емоційно реагую на несуттєві речі або надто експресивно щось розповідаю. Та, безумовно, в житті дуже важливо налаштовуватись на позитив. Тому час від часу підбадьорюю і хвалю себе. Наприклад, можу сказати, що гарно виглядаю у тому чи іншому образі або просто посміхнутися своєму відображенню у дзеркалі, — це піднімає настрій на весь день!

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Безперечно, все, що людина створює з любов’ю і гарними думками можна назвати красивою річчю. Особливо, якщо це призначено особисто для тебе. А ще наші світлі думки про мрії неймовірно красива річ, хіба не так?

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Однозначно переміщатися в просторі і часі! Сьогодні це дуже актуально і потрібно. Тільки уявіть скільки вільних годин можна було б зекономити! До того ж, я обожнюю подорожувати не тільки за кордоном, а й по різним куточкам України — і зараз шукаю цікаві місця для зимового відпочинку! Та у нинішньому робочому графіку щодня по два ефіри, не маю багато часу на мандри. Тож вміння миттєво долати відстані мене б дуже виручило!

P.S. Моя подруга, у якої я минулого року гостювала у Малайзії, тепер переїхала в Коста-Ріку. І на моїй карті бажань з’явилась нова мрія!

Соломія Вітвицька 1

Читайте також: АРГУМЕНТ: ЖАН ГРИЦФЕЛЬДТ, ДИЗАЙНЕР

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Завжди з теплими емоціями згадую Мис Доброї Надії. В 2019 року в Посольстві України в ПАР відбулася презентація фотовиставки соціального мультимедійного проєкту «Переможці». Це проєкт про ветеранів АТО та паралімпійців, які втратили частини тіла, та не втратили сили духу, я його куратором. Пам’ятаю, з героями Переможців — разом прилетіли на подію — ми вирушили підкорювати Південну Африку. До сих пір надихаюсь спогадами, як наші герої на протезах піднімались на Мис Доброї Надії. Це скелястий мис, який є найбільш крайньою точкою на південному заході Африки, місцем, де стикаються один з одним два океани. Там дуже красива і романтична атмосфера.

Але ніколи не забуду, як ми тікали від диких мавп, які активно крали речі в усіх туристів довкола (сміється). 

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Важко сказати, а ще важче оцінювати окремо чоловіків і жінок. Всі ми різні і рівні. Та, якщо говорити про якусь суб’єктивну оцінку, як на мене, чоловікам у всі часи личило, коли вони проявляють свої джентльменські манери. А жінок не дуже прикрашають емоційні публічні висловлювання. Та це безумовно стосується всіх.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі шкодуєте про це?

Моя мама Світлана Вітвіцька дуже хотіла і радила мені після дев’ятого класу вступити до Львівської академії ім. Івана Труша навчатися на художника. На той час я не поставилась до цього досить серйозно і тоді ще не могла остаточно обрати свій фаховий напрям. Продовжила навчатися в школі, а згодом вирішила вступати на журналістику до Львівського національного університету ім. Івана Франка. Проте, якби послухала мамину пораду, не знаю чи щось змінилося б зараз… Мій однокласник Олег Жежель — засновник гурту Kazaky — пішов таки навчатися до цієї академії, але врешті-решт почав танцювати! Щось мені підказує, що і мене б життя все одно повернуло до журналістики і телебачення (сміється).

Соломія Вітвицька 2

Читайте також: #BOOKSHELFY: АННЫ ЗАВАЛЬСКОЙ, ПЕВИЦЫ И ПОЭТЕССЫ

Краса якої всесвітньо відомої зірки здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Краса всіма улюбленого Леонардо Ді Капріо здавалась мені перебільшеною. Мені подобається британський актор Том Хіддлстон. Круто, що він знімається не тільки в красивих образах, а й грає й негативні ролі. Не боїться виглядати в кадрі дещо не гарним та іноді навіть відлякувати. Взагалі вважаю, що не потрібно оцінювати зовнішність і привабливість інших людей. Навіть, якщо ми говоримо про відомих людей, яких обговорюють та аналізують до останніх дрібничок.

Чим пахне щастя?

Однозначно бабусиним домашнім борщем з дитинства. Назавжди в пам’яті безтурботне літо після завершення шкільного року, коли ти міг цілий день гуляти на вулиці з друзями. Ми обожнювали грати в КВК прямо у дворі: збирали команди і влаштовували змагання. А ще я навчала своїх подружок акробатиці! В обід бабуся завжди кликала нас з братом поїсти її борщу з пампушками. Теплі і приємні спогади.

Фото: Тетяна Бундзило, стиль: Олена Бабенко

Статьи по теме