UA
RU

Робота, давай жити дружно: як полюбити офісні будні та чому це важливо?

Як повідомляє Gallup, 85% людей «емоційно відключені» від своєї роботи. Тобто працюємо, бо необхідно, і нічого більше.

Робота, давай жити дружно: як полюбити офісні будні та чому це важливо?-Фото 1

Давайте розглянемо детально:

  • всього 15% працівників отримують задоволення від того, чим займаються. Небачені щасливчики.
  • 62% — не полюбляють свою роботу, однак для них це не критично важливо. Як то кажуть, не грає ролі.
  • І цілих 23% стають нещасними, перетинаючи поріг свого кабінету.

За умови, що це просто заробіток і ми не змушені захоплюватись процесом, статистика не лякає. Не всі ж отримують задоволення від миття посуду, правда?

Однак, поглянемо з іншого ракурсу. Робота займає більшу частину дня й життя в цілому. Погодьтесь, що нудьгувати або проводити цей час у пригніченому стані — не наша головна ціль. Ми хочемо бути щасливими.

Читайте також: ВЫШЕ, БЫСТРЕЕ, СИЛЬНЕЕ: КАК ЗАСТАВИТЬ МОЗГ РАБОТАТЬ ЭФФЕКТИВНЕЕ

До того ж, незадоволені працівники страждають не лише на роботі:

Робота, давай жити дружно: як полюбити офісні будні та чому це важливо?-Фото 2

1. Сплять гірше

Best Mattress Brand провели опитування і з’ясували, що ті, хто розглядають роботу як тягар, мають не лише проблеми з засинанням, а й менше енергії для особистих справ, стосунків. Андреа Странд, тренер з питань сну запевняє: «Подібна точка зору впливає як на психічне, так і на фізичне самопочуття».

2. Скорочують життя

Було встановлено, що у людей, які продовжують працювати після пенсійного віку, шанси на подовження життя приблизно на 10% збільшуються щороку.

У всесвітньому звіті про щастя, над яким кожного року працюють Центр сталого розвитку Колумбійського університету та SDSN, виокремлюють роль самопочуття на роботі:

Наше дослідження впродовж 20 років показує, що соціальний контекст вашого життя багато в чому визначає те, як ви ставитесь до свого життя, наскільки ви щасливі і як довго ви будете жити. Те, що відбувається на робочому місці є дуже важливим, і постійні дослідження підтверджують це.

3. Частіше хворіють

Згідно з дослідженням Центру економічних показників Лондонської лабораторії, існує тісний взаємозв’язок між задоволенням від роботи та частотою захворювань. Ті, хто люблять свою справу набагато менше хворіють, ніж колеги з протилежними почуттями. Де Неве, один з дослідників, жартома зауважує: «Не знаю, чи то люди брешуть, що вони хворіють, чи то насправді щасливі працівники здоровіші. Та факт залишається фактом».

Читайте також: ОФИСНЫЙ СТИЛЬ: 6 MUST-HAVE КАЖДОЙ РАБОТАЮЩЕЙ ЖЕНЩИНЫ

Якщо, переглянувши наслідки, у вас виникло питання: «Воно мені треба таке щастя?», ми допоможемо уникнути їх та знайти правильне рішення.

Робота, давай жити дружно: як полюбити офісні будні та чому це важливо?-Фото 3

Визначте свої цінності та місію

Якби дивно це не звучало, спочатку треба зрозуміти, для чого вам потрібна робота. Яка ваша місія – що ви хочете донести до людей чи покращити, кому допомогти, а можливо й щось більше. Так, світ змінюється і відтепер важливо мати глобальне бачення.

Цінності – найважливіше для вас. Якщо ж вони не співпадають з цінностями компанії, команди чи керівника, постійно виникатиме почуття, що ви зраджуєте самого себе. Ось чому важливо їх знати і пам’ятати.

Не звертайте увагу на назви посад

Часто ми зважаємо на те, яку посаду хочемо обіймати і відповідно, отримувати заробіток та визнання. Однак найцікавіше те, що більшість заробляє краще там, де отримує задоволення і виконує свою місію. І не завжди це високі звання директора, менеджера чи продюсера.

Не бійтесь пробувати нове

Коли ви приблизно розумієте, якої мети хочете досягати завдяки роботі, шукайте будь-які варіанти і не бійтесь випробовувати себе усюди, де є можливість.

Чудова історія однієї дівчини на ім’я Ешлі Шталь, яка доводить необхідність мати місію та відвагу. Вона прагнула побудувати кар’єру в галузі національної безпеки. Для цього отримала ступінь магістра міжнародних відносин, вивчала арабську, пройшла стажування. У 23 років «робота мрії» в Пентагоні була вже «у неї в руках», однак Ешлі ненавиділа її. Через вісім місяців вона пішла з роботи. А через три роки стала радником з питань кар’єри для молоді. І зараз у неї своя організація, її запрошують виступати на різні форуми, а найголовніше – Ешлі обожнює свою справу.

Будьте щасливі 24/365 і насолоджуйтесь життям!

Автор: Ліза Єрмоленко

Статьи по теме