Робота, давай жити дружно: як полюбити офісні будні та чому це важливо?
Як повідомляє Gallup, 85% людей «емоційно відключені» від своєї роботи. Тобто працюємо, бо необхідно, і нічого більше.
Давайте розглянемо детально:
- всього 15% працівників отримують задоволення від того, чим займаються. Небачені щасливчики.
- 62% — не полюбляють свою роботу, однак для них це не критично важливо. Як то кажуть, не грає ролі.
- І цілих 23% стають нещасними, перетинаючи поріг свого кабінету.
За умови, що це просто заробіток і ми не змушені захоплюватись процесом, статистика не лякає. Не всі ж отримують задоволення від миття посуду, правда?
Однак, поглянемо з іншого ракурсу. Робота займає більшу частину дня й життя в цілому. Погодьтесь, що нудьгувати або проводити цей час у пригніченому стані — не наша головна ціль. Ми хочемо бути щасливими.
Читайте також: ВЫШЕ, БЫСТРЕЕ, СИЛЬНЕЕ: КАК ЗАСТАВИТЬ МОЗГ РАБОТАТЬ ЭФФЕКТИВНЕЕ
До того ж, незадоволені працівники страждають не лише на роботі:
1. Сплять гірше
Best Mattress Brand провели опитування і з’ясували, що ті, хто розглядають роботу як тягар, мають не лише проблеми з засинанням, а й менше енергії для особистих справ, стосунків. Андреа Странд, тренер з питань сну запевняє: «Подібна точка зору впливає як на психічне, так і на фізичне самопочуття».
2. Скорочують життя
Було встановлено, що у людей, які продовжують працювати після пенсійного віку, шанси на подовження життя приблизно на 10% збільшуються щороку.
У всесвітньому звіті про щастя, над яким кожного року працюють Центр сталого розвитку Колумбійського університету та SDSN, виокремлюють роль самопочуття на роботі:
Наше дослідження впродовж 20 років показує, що соціальний контекст вашого життя багато в чому визначає те, як ви ставитесь до свого життя, наскільки ви щасливі і як довго ви будете жити. Те, що відбувається на робочому місці є дуже важливим, і постійні дослідження підтверджують це.
3. Частіше хворіють
Згідно з дослідженням Центру економічних показників Лондонської лабораторії, існує тісний взаємозв’язок між задоволенням від роботи та частотою захворювань. Ті, хто люблять свою справу набагато менше хворіють, ніж колеги з протилежними почуттями. Де Неве, один з дослідників, жартома зауважує: «Не знаю, чи то люди брешуть, що вони хворіють, чи то насправді щасливі працівники здоровіші. Та факт залишається фактом».
Читайте також: ОФИСНЫЙ СТИЛЬ: 6 MUST-HAVE КАЖДОЙ РАБОТАЮЩЕЙ ЖЕНЩИНЫ
Якщо, переглянувши наслідки, у вас виникло питання: «Воно мені треба таке щастя?», ми допоможемо уникнути їх та знайти правильне рішення.
Визначте свої цінності та місію
Якби дивно це не звучало, спочатку треба зрозуміти, для чого вам потрібна робота. Яка ваша місія – що ви хочете донести до людей чи покращити, кому допомогти, а можливо й щось більше. Так, світ змінюється і відтепер важливо мати глобальне бачення.
Цінності – найважливіше для вас. Якщо ж вони не співпадають з цінностями компанії, команди чи керівника, постійно виникатиме почуття, що ви зраджуєте самого себе. Ось чому важливо їх знати і пам’ятати.
Не звертайте увагу на назви посад
Часто ми зважаємо на те, яку посаду хочемо обіймати і відповідно, отримувати заробіток та визнання. Однак найцікавіше те, що більшість заробляє краще там, де отримує задоволення і виконує свою місію. І не завжди це високі звання директора, менеджера чи продюсера.
Не бійтесь пробувати нове
Коли ви приблизно розумієте, якої мети хочете досягати завдяки роботі, шукайте будь-які варіанти і не бійтесь випробовувати себе усюди, де є можливість.
Чудова історія однієї дівчини на ім’я Ешлі Шталь, яка доводить необхідність мати місію та відвагу. Вона прагнула побудувати кар’єру в галузі національної безпеки. Для цього отримала ступінь магістра міжнародних відносин, вивчала арабську, пройшла стажування. У 23 років «робота мрії» в Пентагоні була вже «у неї в руках», однак Ешлі ненавиділа її. Через вісім місяців вона пішла з роботи. А через три роки стала радником з питань кар’єри для молоді. І зараз у неї своя організація, її запрошують виступати на різні форуми, а найголовніше – Ешлі обожнює свою справу.
Будьте щасливі 24/365 і насолоджуйтесь життям!
Автор: Ліза Єрмоленко