UA
RU

Свято-Преображенський собор в Одесі буде відновлено

Редагувати переклад

Свято-Преображенський собор в Одесі, який був знищений в результаті ракетної атаки росії, відновлять. Допомогу Україні обіцяє Італія.

Свято-Преображенський собор в Одесі буде відновлено

Уночі 23 липня країна-терорист росія завдала ракетного удару по Одесі. Одна людина загинула, 20 людей травмовані. Зруйновані будівлі, пошкоджені пам’ятки культурної спадщини національного та місцевого значення. Одна з них — Свято-Преображенський собор. Цей собор було освячено у 1808 році, а у 1936-му повністю зруйновано радянською владою. Собор відбудований у 1999-2005 роках, а тепер росія зруйнувала його знову. 

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от МВС України (@mvs_ua)

У вчорашньому зверненні Володимир Зеленський заявив, що Свято-Преображенський собор буде відновлено:

«Цієї ночі російська ракета — а це була Х-22, протикорабельна ракета, — влучила у вівтар Свято-Преображенського собору Одеси… Один із найцінніших соборів України. У 1936 році його розграбували та знищили більшовики. Вже у незалежній Україні собор був відновлений. І ось знову терористи намагаються його знищити. Загалом лише цієї ночі в Одесі майже 50 будинків були пошкоджені, з них 25 – памʼятки архітектури. Історичний центр. Світова спадщина, яку взяла під свій захист ЮНЕСКО. Постраждала й будівля консульства Греції, і це вже друга консульська установа в Одесі, яку зачепив російський терор. Лише три дні тому через іншу таку атаку була пошкоджена будівля консульства Китаю. Очевидно, все це – глобальна загроза. Знищення міст, знищення культури, знищення портів, які мають фундаментальне значення для продовольчої безпеки світу. Не було ще таких терористів, які змогли б подолати світ, і в цих кремлівських божевільних теж не вийде. Свято-Преображенський собор в Одесі буде. Обовʼязково ми все відновимо».

Президент подякував Італії, пані Джорджі Мелоні, депутатам італійського парламенту та всьому суспільству країни за обіцянку допомогти з відновленням історичних памʼяток України. Раніше очільниця італійського уряду заявила, що Італія допоможе Україні у відбудові і реставрації Свято-Преображенського собору та інших пам’яток. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Konstantin Brizhnichenko / Wikimedia Commons

Читайте також: ЮНЕСКО ЗАСУДИЛА РОСІЙСЬКУ АТАКУ НА ЛЬВІВ

Статьи по теме