UA
RU

Useless: у Києві дали характеристику ООН

Редагувати переклад

У Києві на автівках з логотипом Організації Об’єднаних Націй з’явилися плакати, які складали надпис Useless. Українською це означає — марний, ні для чого не придатний. 

Useless: у Києві дали характеристику ООН-Фото 1

В ніч на 6 червня російські військові, які окупували Нову Каховку, підірвали Каховську ГЕС. Цей підрив став найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років. У зоні підтоплення опинилося 80 населених пунктів — сотні сімей було евакуйовано. Доля українців на окупованих територіях наразі невідома: люди не можуть виїхати із зони затоплення, деякі вимушені сидіти на дахах будинків. 

Підрив дамби зачіпив екосистему всього Чорноморського регіону. У Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила і є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн. Вже відомо про затоплення зоопарку із 300 тваринами. Екологи стверджують, що під загрозою зникнення опинилися окремі види тварин.

Useless: у Києві дали характеристику ООН-Фото 2

Організація Об’єднаних Націй, яка б мала бити на сполох, зранку 6 червня у twitter привітала світ з дивним святом — днем російської мови. Натомість організація отримала «привітання» від офіційного акаунту України. А саме — фото затопленої зали ООН із підписом: «З днем російської мови!»

Useless: у Києві дали характеристику ООН-Фото 3

Проте найбільш влучною була відповідь фотографа Йосипа Гусака. Він наклеїв до автівок з логотипом UN плакати з надписом «SELESS». Разом виходило слово Useless. Українською це означає — марний, ні для чого не придатний. Йосип Гусак прокоментував акцію: 

«Вчора в Україні росія спричинила найбільшу техногенну катастрофу за останні десятиліття. Тисячі людей залишилися без даху над головою, усі потребували допомоги. Наступного дня, тобто зараз, на одній із київських автостоянок досі стоять «кілька» позашляховиків ООН та ВООЗ. «Кілька» білих чистих позашляховиків. Жодного вандалізму, лише висловлення позиції. Useless. Марні».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / yo.syp, twitter / Ukraine

Читайте також: ПОТУЖНІ ПОТРЯСІННЯ ПІСЛЯ СТРАШНИХ НОВИН: ЯК ПОВЕРНУТИСЯ ДО ЖИТТЯ