UA
RU

У Києві відкрилася виставка «33/10» до 10-річчя спротиву російській агресії

Редагувати переклад

У Національному музеї історії України відкрилася виставка «33/10». Вона присвячена річниці від дня початку героїчного опору українців російській агресії.

У Києві відкрилася виставка «33/10» до 10-річчя спротиву російській агресії-Фото 1

Наприкінці лютого 2024 року минає десять років від початку збройної агресії росії проти України. 24 лютого 2024 року — друга річниця повномасштабного вторгнення. Виставка «33/10» присвячена героїчному опору українців російському агресору. Назва «33/10» означає 33 роки Незалежності і 10 років війни. 

У Києві відкрилася виставка «33/10» до 10-річчя спротиву російській агресії-Фото 2

«Понад трьохсотрічна історія взаємовідносин двох народів свідчить про те, що розв’язана війна путінської росії проти України не є випадковою. Стерти та знищити самобутність українського народу намагались як за часів російської імперії, так і у радянському союзі, що змінив попередню імперіалістичну форму, залишивши незмінною суть. Протягом цього часу північний сусід намагався переписати історію. Знищити українську мову та традиції. Залякати репресіями та голодоморами. Розпад радянської комуністичної імперії у 1991 році сприймається росією як геополітична катастрофа. Бажання реваншу робило війну справою часу», — розповідають організатори виставки. 

У Києві відкрилася виставка «33/10» до 10-річчя спротиву російській агресії-Фото 3

На виставці розміщені матеріали, які ілюструють передумови та причини російської військової агресії в новітній історії України. Це розподіл Чорноморського флоту, питання роззброєння України, економічного тиску та російських територіальних претензій до України. Серед експонатів — доповіді і звернення українських моряків та офіцерів Чорноморського флоту. Вони свідчили про тиск з боку російського командування.

У Києві відкрилася виставка «33/10» до 10-річчя спротиву російській агресії-Фото 4

Демонструються й сувеніри, виготовлені з залишків демонтованої шахтної пускової установки стратегічних ракет в рамках ядерного роззброєння України. А також залишки ракети типу «Х», якою росіяни обстрілювали українську територію. Тут можна побачити й кримськотатарський прапор. З ним 26 лютого 2014 року на підтримку єдності України виходив активіст Ерфан Кудусов.

Виставка триватиме до кінця 2024 року з можливістю продовження. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Національний музей історії України

Читайте також: У МУЗЕЇ ІСТОРІЇ КИЄВА ВІДКРИЛАСЬ МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА ПЛАКАТІВ, НАТХНЕННИХ БИТВОЮ ЗА МАРІУПОЛЬ

Статьи по теме