UA
RU

З монумента «Батьківщина-мати» демонтували радянський герб

Редагувати переклад

Сьогодні з монумента «Батьківщина-мати» повністю демонтували радянський герб. До Дня Незалежності України на щиті монумента зʼявиться український тризуб.

З монумента "Батьківщина-мати" демонтували радянський герб

Процес заміни радянської символіки розпочався у липні і має завершитися до Дня Незалежності України — 24 серпня 2023 року. Торік у застосунку «Дія» проводилося опитування щодо заміни герба СРСР на тризуб. Цю ідею підтримали 85% респондентів. Наразі на монументі «Батьківщина-мати» продовжуються роботи з демонтажу. Сьогодні з щита повністю зняли радянський герб. У Міністерстві культури та інформаційної політики України наголошують, що роботи проходять відповідно до графіка. До Дня Незалежності України монумент отримає новий символ — український тризуб.

З монумента "Батьківщина-мати" демонтували радянський герб

Металева конструкція «Тризуба Батьківщини» вже виготовлена. Також проведені відповідні дослідження щодо якості металу. Проєктом займається Український інститут сталевих конструкцій ім. Шимановського. Скульптором проєкту став Олексій Пергаменщик.

З монумента "Батьківщина-мати" демонтували радянський герб

В планах — перейменувати монумент. Науковці висловили пропозицію змінити назву «Батьківщина-мати». Вчена рада Музею війни вже прийняла рішення назвати монумент «Україна-мати». Тепер цю ініціативу має розглянути Міністерство культури та інформаційної політики. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: 15 КОЛАЖІВ ПРО ВІЙНУ В УКРАЇНІ ХУДОЖНИЦІ ФАННІ ЛЕШЕВАЛЬЄ

Статьи по теме