Поки місто ще спить, влаштуйте прогулянку вздовж набережної Długie Pobrzeże, потім поверніть біля Зелених воріт на острів складів Wyspa Spichrzów (сам острів з’явився в кінці 16 століття, а до того моменту на його місці знаходилися комори, від чого і походить назва), пройтися до колеса огляду Gdańsk Eye, щоб подивитися на все місто з висоти пташиного польоту.
А якщо ви замерзли, зайдіть у лобі готелю Puro Hotel, щоб зігрітися і випити чашку насиченої, ароматної, трохи гіркої та терпкої кави з коньяком.
ДЕ: Stągiewna, 26, 80-750
Читайте також: Нова послуга Airbnb – пошук гідів серед місцевих жителів
Повертаючись назад через Зелену браму, ви опинитеся на головній площі міста Długi Targ. По її периметру розмістилися різнокольорові пряникові будинки, від яких складно буде відірвати погляд і об’єктив камери. Зовсім поруч знаходиться кондитерська SOWA, якій вже понад 70 років. Тут любителі солодкого можуть відвести душу, спробувавши всілякі сирники, штруделі, свіжу здобу та шоколад ручної роботи.
ДЕ: Длуга, 13-17
Читайте також: Зимовий відпочинок у Французьких Альпах
Маріатська вулиця, яка знаходиться у самому серці міста, – справжнє місце паломництва всіх туристів. На ній розташовані старі бурштинові майстерні, картинні галереї, ювелірні магазини та, звичайно ж, сувенірні лавки. Тут натовпи туристів зазвичай з’являються після обіду, тому розглядати фасади середньовічних будинків краще рано вранці.
Найсмачнішу каву на цій вулиці ви знайдете в кафе Drukarnia, де панує якась особливо тепла атмосфера. Місцеві жителі приходять сюди не лише заради кави, а й щоб поснідати на терасі, спостерігаючи, як вуличні продавці розставляють вітрини із виробами з бурштину.
ДЕ: Mariacka, 36
Читайте також: 10 найнезвичайніших музеїв України
Щоб насолодитися красою узбережжя Балтійського моря, варто заїхати в сусіднє місто Сопот. Тут на місцевому ярмарку можна спробувати смажені каштани, пройтися до дерев’яної пристані (яка виходить у море на півкілометра), погуляти вздовж берегової лінії, нагодувати чайок і просто помріяти. А якщо пощастить і ви потрапите до Сопота після шторму, то на піщаному пляжі зможете знайти шматочки бурштину.
Дістатися з Гданська Сопот зовсім нескладно. Найзручніший спосіб – це електричка SKM, яка проходить через головний вокзал міста кожні 15 хвилин. Переглянути розклад електрички можна на сайті skm.trojmiasto.pl, а квитки – придбати у касах вокзалу чи автоматах, що знаходяться у підземному переході. Квиток вам коштуватиме 4 злотих (25 грн.) в один бік.
Фото: Shuttestock