На важливе запитання відповідають спеціалісти.
Влітку та навесні особливо відчувається потреба у воді, але й узимку не варто забувати про денну норму. А ось що робити людям, які випивають близько 1,5 л рідини за день, але все одно відчувають спрагу? Зверніть увагу на п’ять причин, через які ви постійно хочете пити.
Читайте також: Коли вода не приносить користь організму
Найперше, про що варто подумати при постійній спразі – зневоднення. “Причина, через яку люди відчуватимуть спрагу – недостатня кількість випитої води”, – говорить Наталі Аллен, доктор медичних наук, викладач біомедичних наук в Університеті штату Міссурі. Іноді людина просто не може привчити себе до регулярності, а іноді не розуміє, як навколишнє середовище впливає на потребу у гідратації. На вулиці жарко чи волого? Ви живете на великій висоті? Чи займалися сьогодні спортом? “Всі ці речі збільшують вашу потребу в рідині, тому відрегулюйте питний режим”, – говорить Аллен.
Якщо у вас є слабкість до солоних закусок або день ви завжди починаєте із солоної їжі, це може бути причиною, через яку організму не вистачає води. “Співвідношення води і солі дуже важливе для організму”, – говорить Пруденс Холл, доктор медичних наук, директор The Hall Center. Спробуйте не додавати сіль до страв, які готуєте, або замініть її на інші, більш корисні спеції.
За словами Наталі Аллен, відчуття, що ви хочете пити, може бути помилковим через пересушену ротову порожнину. Такий стан виникає, коли залози не можуть виробляти достатньо слини. Клініка Майонез повідомляє, що це може бути побічним ефектом деяких ліків, у тому числі антидепресантів.
Читайте також: Як навчитися пити більше води
При анемії у людини може виникати слабкість, висока стомлюваність, випадання волосся та ламкість нігтів. При такому синдромі одним із симптомів може бути сильна спрага, кажуть лікарі. Щоб вилікувати анемію, зверніться до фахівця, здайте відповідні аналізи та дотримуйтесь призначеного курсу лікування.
“З віком реакції організму на спрагу притуплюються”, – говорить Аллен. Це означає, що люди похилого віку, як правило, п’ють менше і серед них дуже поширене зневоднення. У такій ситуації допоможуть регулярні нагадування про те, що потрібно пити (наприклад, на телефоні), або пляшка з водою, яка постійно стоятиме на видному місці, щоб не забувати про водний режим.
Джерело фото: unsplash.com