Edit page title 5 причин, чому варто приймати холодний душ
Edit meta description Як температура води може вплинути на стан волосся, імунної системи та навіть ментального здоров'я? Давайте розумітися! Багато хто з нас так

Close edit interface
UA
RU

5 причин, чому варто приймати холодний душ

Редагувати переклад
Як температура води може вплинути на стан волосся, імунної системи та навіть ментального здоров'я? Давайте розумітися! 
5 причин, чому варто приймати холодний душ-фото 1

@lorena

Багато хто з нас навіть не здогадується, яку силу має холодна вода. Одна частина воліє дуже гарячу воду, інша - теплу і лише мала частинка готова гартуватися. І нехай холодний душ для більшості - це справжнє випробування, але якщо ви будете вводити цю звичку поступово і всього по кілька секунд на день, незабаром почнете отримувати від водних процедур справжнє задоволення. 

Причина 1. Блискуче волосся 

Якщо ви хочете мати блискуче волосся, холодна вода – ваш головний помічник. Ми вам розповімо, як правильно все зробити: спочатку вимийте голову із шампунем та теплою водою, потім нанесіть кондиціонер та змийте холодною водою. Секрет блиску простий – він у перепаді температури. Під впливом гарячої води лусочки волосся відкриваються, а під впливом холодної - закриваються. А ще стають більш еластичними, блискучими та менш ламкими.

Читайте також: КОЛИ ВОДА НЕ ПРИНОСИТЬ КОРИСТЬ ОРГАНІЗМУ

Причина 2. Порятунок від стресу

За купою справ ми не помічаємо, у стані. Нерви і постійна напруга рано чи пізно дають себе знати — ми починаємо частіше хворіти, стаємо апатичними і дратівливими. Одним із способів швидше прийти до тями і впоратися зі стресом є холодний душ. Вчені з Берлінського університету підтвердили, що холодний душ допомагає впоратися не лише із симптомами тривоги, а й із наслідками стресу. Вода низької температури прискорює виведення сечової кислоти, що підвищує рівень трипептиду глютатіону, відповідального відновлення антиоксидантів.

5 причин, чому варто приймати холодний душ-фото 2

@moderosaofficial

Причина 3. Стимулятор радості

Холодна вода є активатором гормону норепінефрину, що підвищує рівень адреналіну в крові. Цей гормон збільшує заряд енергії у м'язах за рахунок швидкого поглинання глюкози в організмі та покращує роботу мозку. Біологи кажуть, що для досягнення результату достатньо близько двох хвилин перебувати під холодним душем (температура води не повинна перевищувати 2 градусів). Ще один приємний бонус холодного душу в тому, що він знімає біль у м'язах. Тому після тренування контрастний душ буде чудовим рішенням. 

Читайте також: 7 ПРИЧИН, ЧОМУ ГАРЯЧА ВАННА КРАЩЕ ДУША

Причина 4. Прощайте, зайві кілограми

У людському тілі умовно є два види жиру: білий та бурий. Вчені впевнені, що під впливом низьких температур бурий жир виділяє в 15 разів більше тепла, ніж зазвичай (він призначений для «обігріву» організму), тому у нас є всі шанси позбутися зайвої ваги. А ще зменшити запаси білого жиру.

5 причин, чому варто приймати холодний душ-фото 3

@oumaymaboumeshouli

Причина 5. Зміцнення імунітету

І, звичайно ж, ми не можемо не згадати про найважливішу перевагу холодного душу — зміцнення імунної системи. За статистикою, у людей, які щодня приймають холодний душ, у крові більше лейкоцитів, бо після охолодження організм намагається швидше зігрітися. Вони захищають організм від вірусів та інфекцій, зміцнюючи імунну систему. Німецькі вчені стверджують, що якщо відразу занурити непідготовлену людину під струмінь холодної води, це викличе окислювальний стрес в організмі, але розумний підхід до процедури допоможе посилити захисний бар'єр.

Найголовніше — поступово привчати організм до холодної води, інакше переохолодження не уникнути. 

Статті на тему