І не тому, що їжа заб’ється в клавіатуру. Тут зібрані серйозніші причини.
За статистикою, до 40 відсотків офісних працівників зазвичай їдять за робочим столом протягом дня. Вам може здатися, що поєднувати обід і роботу – найкращий спосіб впоратися з навантаженням і швидше виконати завдання, але насправді це може негативно позначитися на вашому здоров’ї та рівні продуктивності. Ми знайшли шість причин, чому варто відмовитися від ідеї обідати на робочому місці.
Їжа, коли ви відволікаєтеся на роботу, може зіграти злий жарт з вашою талією та рівнем енергії. Згадайте, скільки разів ви бездумно жували їжу перед монітором комп’ютера і взагалі не відчували її смаку? Дослідження показали, що їжа, яку ми вживаємо, коли відволікаємось, може призвести до переїдання. Наприклад, одне дослідження показало, що ті, хто їсть під час перегляду телевізора, вживає на 36 відсотків більше піци та на 71 відсоток більше макаронів із сиром.
Що я можу зробити: вимкніть відволікаючі фактори. Відійди від екрана комп’ютера та покладіть смартфон назад у сумку. Витратьте час, щоб зосередитись на тому, що ви їсте. Насолоджуйтесь кожним шматочком та кожним ковтком. Практикуючи усвідомлене харчування, ви будете їсти менше і закінчите свою трапезу, почуваючись ситим і задоволеними.
Читайте також: ЧОТИРИ РЕЧІ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПОКРАЩИТИ РОБОТУ МОЗКУ
Обід – це чудова можливість перезавантажити свої думки та мозок загалом. Ви не зможете відпочити від роботи, якщо під час обіду переглядатимете свій список справ, моніторите Facebook або Instagram.
Що я можу зробити: використовуйте час обіду, щоб вийти з офісу та відійти від звичної рутини. Спробуйте пообідати у новому місці або створіть нове меню для обіду у звичному місці.
Обід за робочим столом – це рутина і одноманітність, тому що щоразу ви бачите одне і те ж місце, одних і тих же людей, та й їжа завжди одноманітна. Згадайте, чим ви зможете перекусити перед комп’ютером? Бутербродом чи салатом? І так щоразу?
Що я можу зробити: пропонуємо вам вийти із зони проживання, знайти кафешку поруч із офісом із різноманітним меню. Або пофантазувати та приготувати свій обід з вечора, а вдень знайти місце, де можна його розігріти та смачно перекусити.
В даний час типовий офісний працівник може проводити по 15 годин на день сидячи. Пройтися в офісну кухню і назад точно не урізноманітнить ваше фізичне навантаження. Дослідження показали, що надмірне сидіння шкодить здоров’ю та благополуччю у довгостроковій перспективі. Проводячи тривалі періоди сидячи, ви споживаєте мало енергії та спалюєте мало калорій.
Що я можу зробити: витрачайте свою обідню перерву не тільки на трапезу, а й на прогулянки. Хоча у вільний від роботи час краще заправитися енергією та калоріями, все одно, намагайтеся проводити більшу частину часу у русі. Прогуляйтеся навколо кварталу або знайдіть місцевий парк, там, до речі, можна перекусити.
Читайте також: 5 ІДЕЙ, ЯК ЗРОБИТИ ПЕРЕКУС КОРИСНИМ
Проведення обідньої перерви в офісі може обмежити час спілкування. Виявляється, це може вплинути на ваше щастя та продуктивність. Регулярне спілкування з друзями – чудовий спосіб підбити підсумки дня, зарядитися енергією та зняти стрес. Відволікання від роботи під час обіду дозволить вам повернутися, відчуваючи себе більш щасливим та зосередженим, щоб продовжити свій день.
Що я можу зробити: домовися зустрітися з друзями, які працюють поблизу під час обідньої перерви. У вас буде менше шансів працювати до обіду, якщо у вас буде призначено зустріч.
Дослідження Grace Say Aloe показало, що 67 відсотків з нас працюють в один і той же час щодня. Оскільки багато людей працюють з раннього ранку і до пізньої ночі, більшість офісних працівників неминуче проводять час, добираючись до офісу та з офісу, коли сонячне світло обмежене. Нестача сонячного світла може призвести до зниження рівня вітаміну D.
Що я можу зробити: обідній час може бути однією з небагатьох можливостей отримати порцію сонячного світла. Переконайтеся, що ви виходите надвір і заряджаєте свій рівень вітаміну D. Сонячне світло також підвищує настрій. Він викликає викид у мозок хімічної речовини — серотоніну, який допомагає нам почуватися краще, роблячи нас щасливішими та позитивнішими.
Фото: unsplash.com