UA
RU

6 способів урятуватися від сезонної алергії

Весна - це час топів з відкритими плечима, гарних заходів, троянди, а ще... сезонної алергії. Що робити, щоб убезпечити себе?

сезонна алергія

Розберіться у симптомах

Буває так, що алергія і застуда протікають приблизно однаково: люди бажають вам здоров'я при кожному апчхі!, ніс закладений і тече, очі не просихають від сліз, а голова розколюється. Якщо ви не знали, то очі, що сльозяться, рідко зустрічаються при застуді, а ось головний біль, навпаки, найчастіше є ознакою того, що ви застудилися, а не страждаєте від сезонної алергії.

6 способів врятуватися від сезонної алергії.

Мінімізуйте подразники

Пилок – ось ваш головний ворог. Весною вона скрізь, тому повністю викорінити її зі свого життя просто неможливо, але зменшити вплив — цілком. Що вам потрібно робити?

  • намагатися не відкривати вікна та охолоджувати повітря за допомогою кондиціонера

  • носити сонцезахисні окуляри

  • ховати в шафці взуття, в якому ви були на вулиці

  • використовувати HEPA фільтр в системах очищення повітря та пилососі

Читайте також: ДЛЯ АЛЕРГІКІВ: GOOGLE MAPS ПОКАЗАТИМУТЬ РІВЕНЬ ПИЛЮ У ПОВІТРІ

алергія сезонна

Проводьте чистку

За день на одязі та взутті накопичується пилок, тому вам доведеться ретельно їх очищати, щоб позбавити себе цих подразників. Крім того, на вашій шкірі та волоссі також накопичуються алергени, тому душ відразу після повернення додому – це ваш єдиний порятунок. 

алергія сезонна симптоми

Кинути курити

Так, ми знаємо, що це зовсім не просто, але це значно полегшить перебіг алергії. Куріння (навіть електронних сигарет) дратує слизову оболонку носових пазух та дихальних шляхів, що ще більше посилює ваш стан. 

Читайте також: ДВА ФРУКТИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВІДНОВИТИ ЛЕГКІ ПІСЛЯ ДЛИВІТНОГО КУРІННЯ

алергія лікування в домашніх умовах

Пийте більше рідини

Споживання великої кількості рідини допоможе очистити носові пазухи від слизу та полегшити прояви алергії. Віддавайте перевагу гарячим (але не міцним) напоям на зразок чаю - пара допомагає позбутися закладеності носа. А ось з алкоголем будьте обережні - він негативно впливає на ваше самопочуття. 

алергія на цвітіння навесні

Їжте мед

Існує така теорія: вам потрібно їсти мед, що виробляється у вашому районі, тому що споживання невеликої кількості квіткового пилку - це певною мірою щеплення. Фінські вчені дійшли такого висновку, коли виявили, що в учасників експерименту, які, якщо мед, симптоми сезонної алергії не були такими загостреними, як у тих, хто не їв. Інші дослідження показали, що мед ніяк не впливає на стан алергіків. Але чай із однією ложечкою меду ще нікому не зашкодив.

Бережіть себе і не забувайте, що краще перебдіти, ніж недомогти. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему