UA
RU

7 ознак того, що ви п'єте мало води

Редагувати переклад
Неможливо порахувати, скільки важливої ​​роботи у вашому організмі робить рідина. 

Але ми спробуємо. Отже, вода регулює температуру тіла, полегшує роботу травного тракту, транспортує поживні речовини до інших частин нашого організму та захищає суглоби. Насправді, Н2О змушує все наше тіло працювати безперебійно. 

Ви і без нас чудово знаєте, що вода це життя. Давайте розберемося, які сигнали подає наше тіло, коли водний баланс порушено і слід терміново відновити. 

7 ознак того, що ви п'єте мало води.

1. Ви постійно відчуваєте спрагу

Не будемо оригінальними та скажемо просто: якщо організм вимагає води, то дайте її йому. Коли ви відчуваєте спрагу (сухість у горлі, головний біль тощо), то ви зневоднені більше, ніж думаєте. Однак це не завжди найточніший показник того, що тіло дегідратовано. У цьому питанні також важливо, як часто ви відвідуєте вбиральню. 

Видання Medical News Today заявляє, що середньостатистична людина повинна позбавлятися зайвої рідини від чотирьох до десяти разів на день (хоча варто враховувати також і ваш вік, і історію хвороб). Якщо ви навідуєтеся в WC рідше - привід задуматися, чи добре з вашим здоров'ям. Для тих, хто забуває пити воду, радимо встановити на смартфон додаток-нагадувач.

7 ознак того, що ви п'єте мало води.

2. Ви страждаєте від головного болю

Якщо ви ставитеся до типу людей, які регулярно страждають від мігрені або головного болю, це може бути безпосередньо пов'язане з тим, що ви не споживаєте достатню кількість води. Згідно з Verywell Health, зневоднення, як правило, є частою причиною головного болю, і хоча складно встановити зв'язок між першим і другим, вважається, що зневоднення призводить до зниження кров'яного тиску. Це може зменшити постачання мозку киснем, звідси і головний біль. 

Читайте також: НА ЗБІР СЕБЕ: КОЛИ ВОДА НЕ ПРИНОСИТЬ КОРИСТЬ ОРГАНІЗМУ

7 ознак того, що ви п'єте мало води.

3. У вас неприємний запах із рота

Доктор Гарольд Катц, стоматолог, бактеріолог і засновник The Breath Company, пояснює, що зневоднення може стати причиною неприємного запаху з рота, тому що бактерії, що живуть у порожнині, зазвичай розмножуються в сухому середовищі. Так що пийте більше води між прийомами їжі - це допомагає видалити залишки їжі і стимулювати вироблення слини, яка має антибактеріальні властивості.

7 ознак того, що ви п'єте мало води.

4. Ви відчуваєте почуття голоду

Іноді ми плутаємо спрагу з голодом. А все тому, що гіпоталамус іноді не може зрозуміти різницю між цими двома станами, оскільки він регулює сигнали про голод, так і сигнали про спрагу. Щоб зрозуміти, чи ви хочете склянку води або круасан, спочатку спробуйте перше, якщо нічого не змінюється - переходьте до другого. 

Читайте також: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ТІЛОМ, КОЛИ ВИ П'ЄТЕ ДВА ЛІТРИ ВОДИ В ДЕНЬ

7 ознак того, що ви п'єте мало води.

5. Ви не можете зосередитись

Причин розмитого фокусу може бути дуже багато, наприклад, проблеми зі сном, але одна з найочевидніших - це дефіцит води в організмі. Як ми вже говорили вище, нестача рідини може зменшити приплив крові до головного мозку, що не дозволить йому отримувати необхідну кількість кисню та поживних речовин. Якщо ви відчуваєте, що ваша увага розсіюється і вам складно виконувати завдання, тоді зробіть перерву та випийте склянку води – це має допомогти. 

7 ознак того, що ви п'єте мало води.

6. У вас знижений рівень енергії

Всі ми знайомі зі станом, коли справи йдуть мляво, хочеться лише лежати чи спати. Настав час включити у ваш графік пункт «попити води». Згідно з Fitness Magazine, зневоднення знижує кровообіг, що може змусити ваше тіло «законсервувати» енергію. Наприклад, під час тренування ви можете відчути, як кінцівка звело судомою. А все тому, що ваші м'язи не одержують достатньої кількості насиченої киснем крові. Що робити? Порада одна і вона дуже проста: не змушуйте себе продовжувати вправу, натомість зупиніться і попийте води.

7 ознак того, що ви п'єте мало води.

7. У вас проблеми зі «стулом»

Запор це одна з ознак того, що вашому організму критично не вистачає води. Таким чином, ваша травна система кричить про допомогу. Вода не тільки допомагає транспортувати кисень у мозок, але й змащує кишечник, що, як ви знаєте, сприяє його роботі. Без достатньої кількості рідини ваше тіло не зможе правильно обробляти їжу, і ви будете відвідувати вбиральню нерегулярно. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему