UA
RU

Що буде, якщо розтягуватись щодня: 7 дивовижних фактів

Редагувати переклад
Розтяжкою можна займатися будь-де, як вдома, і на роботі. 

Що буде, якщо розтягуватись щодня: 7 дивовижних фактів-Фото 1

Ще у школі нас вчили, що розтяжка потрібна тілу, тому ігнорувати її не варто. У дорослому житті з'являється купа факторів, які можуть впливати на наше рішення не займатися стретчингом: нестача часу, сил або звичайна лінь. Для того, щоб підняти ваш бойовий дух і змотивувати не забувати про розтяжку, ми зібрали 7 дивовижних речей, на які здатне ваше тіло (у випадку, якщо ви регулярно розтягуватиметеся).

Факт №1: Збадьоритися лише за кілька секунд

Якщо ви відчуваєте втому вже до середини дня, спробуйте трохи потягтися за робочим столом. Витягніть руки вгору, простягніть ноги, покрутитеся з боку в бік і результат не забариться. Дженніфер Вартан, сертифікований персональний тренер, каже:

Розтяжка сприяє збільшенню кровотоку у тілі. Це, у свою чергу, знімає втому та дарує заряд енергії.

Подумайте над цим, адже така зарядка допоможе швидше активізуватись і, можливо, замінить похід за латте у найближчу кав'ярню.

Читайте також: 5 ФАКТІВ ПРО ШКІРУ, ЩО ВИ НЕ ЗНАЛИ

Факт №2: Координація рухів покращає

Якщо ви привчите себе розтягуватися хоча б раз на день, можливість послизнутися і впасти прагне до нуля. Це пов'язано з тим, що мінімальний стрейчінг дозволяє тренувати тонкі м'язи, які відповідають за координацію та баланс. 

Що буде, якщо розтягуватись щодня: 7 дивовижних фактів-Фото 2

Факт №3: Ваша хода стане легкою та красивою

Регулярна розтяжка допоможе розслабити м'язи та опрацювати суглоби, головне правильно виконувати вправи. 

Уникайте статичної розтяжки (коли м'язи розтягуються без руху тіла). Зосередьтеся на мобільності, виконуючи вправи з діапазоном руху,

- Каже Майк Росс, доктор медичних наук директор Rothman Institute Performance Lab.

Діапазон вправ з рухом включає розминку плечей, вигини зап'ястя та підтягування колін до тулуба. Загалом усі вправи, при яких необхідно рухатися, щоб відчути розтяг м'язів.

Що буде, якщо розтягуватись щодня: 7 дивовижних фактів-Фото 3

Факт №4: Добре розігріває тіло

Якщо ви займаєтеся бігом або легкою атлетикою, то розтяжка повинна виступати як розминка. Вона добре розігріває всі м'язи, а це означає, що ви зможете швидше бігти, глибше присідати і вище стрибати. Динамічну розтяжку рекомендують робити перед тренуванням, щоб підвищити температуру тіла та збільшити гнучкість суглобів, а статичну краще наприкінці тренування – для остигання.

Факт №5: Ваше тіло стане менш уразливим до розтягу м'язів та порваних зв'язків

Приділяючи час розтяжці, ви зможете забути про такі неприємності, як розтяг м'язів або порвані зв'язки. Ваше тіло вже готове до різних навантажень і йому буде легше з ними справлятися.

Читайте також: СТРЕТЧИНГ: ВСЕ, ЩО ВИ хотіли знати, але боялися запитати

Факт №6: Зменшується ризик підвищення рівня цукру в крові

Розтяжка допомагає підтримувати нормальний рівень цукру на крові. У 2011 році було проведено дослідження серед дорослих людей, які страждають на діабет 2-ступеня. Одна частина піддослідних робила вправи на розтяжку за 40 хвилин перед тим, як випити солодкий напій, а інша група людей цього не робила. У ході експерименту з'ясувалося, що у першої групи людей показник цукру не піднявся, а у другої — став більшим на два пункти.

Що буде, якщо розтягуватись щодня: 7 дивовижних фактів-Фото 4

Факт №7: Заглушає імпульси стресу

Розтяжка дозволяє як розслабитися фізично, а й морально. Тоді ви виконуєте вправи, ваші м'язи розігріваються та подають імпульс у мозок, що викликає приємні відчуття та спокій. Саме таким чином можна подолати стрес.

Фото: unsplash.com

Статті на тему