Виявляється, не тільки час, проведений уві сні, впливає на самопочуття та здоров’я загалом.
За даними Національного фонду сну у США, половина всіх жінок регулярно прокидаються з почуттям спустошеності та втоми, що може призвести до збою природних процесів в організмі. В чому суть? Насправді, не тільки кількість часу сну впливає на це, але й поза, в якій ви лягаєте. Неправильне становище уві сні може спричинити м’язові спазми, порушення кровообігу та завдавати біль.
Як собі допомогти та дізнатися яка поза стане ідеальною для вас? Ми підготували кілька порад.
Читайте також: 5 ЕФЕКТИВНИХ СПОСОБІВ ПОКРАЩИТИ РЕЖИМ СНУ
Через те, де розташовані наші органи, сон на лівому боці зменшує тиск на нижній сфінктер стравоходу (сфінктер — це люк, через який проходить їжа на шляху до кишечника. Коли він у стресі, шлунковий сік піднімається в область горла і дратує його ).
Ляжте ліворуч, поклавши руки перед собою. Зігніть ноги в колінах і трохи підтягніть їх до верхньої частини тіла в положення ембріона. Якщо у вас дійсно сильна печія, переверніть на спину і використовуйте кілька подушок, щоб підперти груди та голову.
У випадку з болями у спині, ви повинні тримати свій хребет у нейтральному, природно вигнутому положенні. Ляжте на бік і злегка зігніть ноги в колінах, склавши стегна по прямій лінії (коли верхній кульшовий суглоб переміститися вперед, поперековий відділ хребта округліться і послабить біль). Помістіть тверду подушку або дві між колінами так, щоб ваші ноги були на рівні стегон.
Читайте також: ЗІРКИ ПОДІЛИЛИСЬ СВОЇМИ СЕКРЕТАМИ ІДЕАЛЬНОГО СНУ
Якщо у вас гайморит або просто нежить – уникайте сну на спині. Така поза означає, що ви дихаєте ротом, тому все всередині пересихає. Щоб собі допомогти, ляжте на бік із додатковою подушкою під головою. Не забувайте, що коли ваша голова високо піднята, ваші руки потребують додаткової підтримки, тому обійміть подушку. Розставте ноги у зручну, злегка зігнуту позу.
Багато хто робить помилку, коли засовують нижню руку під голову, і, таким чином, напружуючи плечове сплетіння, мережа нервів, яка контролює біль у плечі. По-перше, не лягайте на хвору сторону. Ляжте з іншого боку, злегка зігнувши ноги. Витягніть нижню руку з-під себе, потім притисніть подушку до грудей двома руками, обіймаючи її.
Це парадоксально, але факт, коли у вас «ці дні» оптимальною позою для вас стане не скручування в «клубок», а сон на спині. Покладіть подушку під коліна, щоб у нижній частині хребта не було вигину, що може посилити біль у попереку.
Пам’ятайте, що правильне становище під час сну допоможе вам швидше стати на ноги і почуватися добре. Солодких снів!
Фото: unsplash.com