Турбота про своє здоров’я не повинна обмежуватися правильним харчуванням, заняттями спортом, прийомом вітамінів та відвідуванням лікарів. Всі ці звички вимагають великих зусиль та регулярності, але є ті речі, які виконувати набагато простіше, а ефект вони приносять непорівнянний. Наприклад, стежити за своєю поставою, яка впливає не лише на здоров’я спини, а й на фізичне та психологічне здоров’я.
Читайте також: Що варто пам’ятати при сидячій роботі: 5 важливих речей
Дослідження, проведене в Університеті Сан-Франциско, присвячене тому, як погана постава може призвести до депресії та відсутності енергії. Професор Ерік Пепер виявив, що зміна пози тіла більш вертикальне положення покращує настрій і підвищує енергію.
Пепер опитав 110 студентів, які ходили спочатку згорблені, а потім у звичайній позі. За кілька хвилин студентів попросили оцінити їхній рівень енергії. Всі відповіли, що в першому випадку ходьба зменшувала їхню енергійність, а в другому вони відчували себе набагато комфортніше. Професор Пепер визнає, що існують інші фактори, які впливають на депресію та рівень енергії, але вважає, що покращення постави може допомогти у боротьбі з психологічними проблемами та депресією.
Якщо ви часто відчуваєте біль у тілі, втому або напругу, то серйозно турбуйтеся про здоров’я своєї постави. Якщо з нею є проблеми, то м’язам доводиться працювати більш старанно, а під час руху енергії витрачається більше. Біль у ділянці шиї, спини, рук і ніг теж може бути викликаний поганою поставою. Понад 80% проблем із шиєю та спиною – результат напруги м’язів протягом багатьох років, коли розвивалися проблеми зі спиною. Виправлення постави може зменшити ймовірність того, що в майбутньому ви зіткнетеся з дегенеративним остеоартритом.
Читайте також: Як покращити поставу: 6 простих методик
Дослідження Колумбійського та Гарвардського університету стверджує, що стрес посилюється через погану поставу. Воно показало, що у людей, які сидять рівно, рівень тестостерону збільшився на 20%, а рівень кортизолу – на 25%. У тих, хто сутулився, ситуація зворотна: кількість тестостерону знизилася на 10%, а кортизол збільшився лише на 15%. Усі ці зміни означають високий рівень стресу в організмі.
Сутулість прямо впливає на дихання. Неглибоке дихання грудною клітиною напружує легені, що змушує їх рухатися швидше, щоб забезпечити потрібну кількість кисню. Це погано впливає на серце – воно змушене більше працювати. В результаті виходить замкнене коло: проблеми з поставою викликають погіршення дихання, а це, своєю чергою, викликає стрес для інших органів.
Читайте також: 6 вправ з йоги, які потрібно виконувати при сидячому способі життя
Коли ви більше дізналися про проблеми, які можуть виникати через погану поставу, настав час їх виправити.
Джерело фото: unsplash.com