UA
  RU

  Здорове харчування: як впоратися з емоційним переїданням

  Редагувати переклад
  Досить "заїсти" проблеми і вірити, що запорука щасливого життя в їжі!  
  
  компульсивне переїдання

  «Харчитися треба з розумом» — напевно, ви не раз чули цю фразу. Поглинання у великій кількості будь-якої їжі, яка знаходиться під рукою, - це вірна ознака того, що ви перебуваєте в стресі. Такий спосіб життя у довгостроковій перспективі не обіцяє нічого доброго. Проблеми зі шлунково-кишковим трактом, підвищення ваги, постійні закиди у своїй же ненажерливості… Як упоратися з нервовим переїданням раз і назавжди?


  1. Почніть боротьбу зі стресом

  Вставте причину своєї емоційної нестабільності та вживіть заходів щодо їх усунення. Якщо це неможливо, тоді знайдіть спосіб заспокоїтися: займіться йогою та медитацією, робіть дихальні вправи, сходіть на масаж, заведіть щоденник, загалом, робіть те, що приносить гармонію у ваше життя.

  2. Ведіть щоденник харчування

  Записуйте в нього не тільки те, що їсте протягом дня, але й свої емоції, пов'язані з тим чи іншим продуктом. Встановіть між ними зв'язок. Визначте ті страви, які викликають у вас бажання їсти, і боріться зі спокусою з'їсти їх наступного разу. 


  Читайте також: СПИСОК ДІЄТОЛОГА: ГОЛОВНІ ЖИРОСПАЛЬНІ ПРОДУКТИ

  3. Не їжте на "автопілоті"

  Найчастіше за переглядом улюбленого серіалу ви з'їдаєте те, що не повинні. А ще ви не в змозі контролювати кількість з'їденого. Якщо вам складно відмовитись від їжі в моменти особливого захоплення, просто покладіть біля себе корисні продукти. Наприклад, замініть чіпси на моркву, замість печива – гризіть яблуко тощо. 

  4. Увімкніть усі органи почуттів

  Їжа має приносити вам насолоду, тому не поглинайте її бездумно. Оцініть смакові якості, текстуру, аромат, візуальну складову. Щоб отримати справжнє задоволення, жуйте повільно і смакуйте кожним шматочком.


  Читайте також: Потрібно знати: як прискорити метаболізм

  5. Їжте, просто їжте

  Під час трапези намагайтеся не відволікатися на сторонні речі. За переглядом телевізора ви не помітите, як почнете насипати собі другу порцію або потягнетеся за цукеркою. Акцентуйте всю свою увагу на їжі.

  6. Не поспішайте

  Організм подає сигнал про своє насичення лише після 15-20 хвилин від початку вживання їжі. Після цього часу просто видихніть, відкладіть вилку і почекайте трохи, потім запитайте себе, чи хочете продовжити або настав час зупинитися.  7. Перестаньте критикувати себе

  Немає нічого гіршого за самоїдство. Так, ви з'їли шматочок молочного шоколаду після шести, так, ви дозволили собі коробку з печивом, так, ви зірвалися на смажену картоплю. Боротьба з емоційним переїданням – справа непроста, і зриви – це цілком закономірна річ. Не дорікайте собі за «читтинг» — це ще більше поглибить стрес, а отже, і віддале на крок від розумного споживання їжі. Хваліть себе за маленькі перемоги і заплющуйте очі на маленькі слабкості.

  Джерело фото: stocksnap.io 


  Статті на тему