UA
RU

Як впоратися із залежністю від кофеїну

Редагувати переклад
Кава викликає мало не наркотичну залежність, якої складно позбутися. 

У правильних дозах кава навіть корисна для здоров'я, але надлишок напою може призвести до несподіваних і неприємних наслідків: проблем із серцем, нервовою системою та сном. Щоб не стати заручником згубної звички, скористайтесь нашими простими порадами. 

Як впоратися із залежністю від кофеїну-Фото 1

1. Поясніть собі «чому»

Іноді причини боротьби зі шкідливими уподобаннями настільки не очевидні, що немає жодної мотивації їх позбуватися. Саме тому ми рекомендуємо написати список причин, чому кава погано впливає на вас. Проблеми із серцем, почуття тривожності, дратівливість, безсоння, зневоднення, посилення чутливості шлунка – це лише мала частка причин «зав'язати». А якщо ви любите каву з молоком, додайте сюди ще й постійні висипання на шкірі. Мало? А як щодо того, що любов до кавових напоїв обходиться в копієчку? Просто порахуйте, скільки грошей ви витрачаєте на свою пристрасть на місяць, і бажання пити по п'ять чашок на день одразу минеться. 

Як впоратися із залежністю від кофеїну-Фото 2

2. пийте воду

Спочатку вода не приноситиме вам того задоволення, що ароматна кава з пінкою, але з часом ви звикнете до її смаку і почнете пити все більше і більше. Головне – це виробити звичку. Коли вам захочеться еспресо або капучіно, змусіть випити трохи води. Особливо важливо починати день не з філіжанки міцної кави, а зі склянки води — вона запустить процес метаболізму та підвищить рівень енергії. 

Читайте також: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ТІЛОМ, КОЛИ ВИ П'ЄТЕ ДВА ЛІТРИ ВОДИ В ДЕНЬ

Як впоратися із залежністю від кофеїну-Фото 3

3. Перейдіть на чай

Якщо фокус із водою не вийшов і ваш організм наполегливо вимагає кофеїну, тоді спочатку перейдіть на зелений чай, а потім уже на воду. У зеленому чаї міститься близько 80 мг кофеїну на чашку, що навіть більше, ніж у латті та капучино. Але, крім кофеїну, в зеленому чаї є амінокислота L-теанін, яка змушує мозок працювати швидше та ефективніше. Отже, користь чаю очевидна. 

Як впоратися із залежністю від кофеїну-Фото 4

4. Уникайте кав'ярень

Немає нічого жорстокішого, ніж страждати від кофеїнового голоду і ходити «на каву» з друзями. Зухвалий аромат зерен може звести з розуму будь-кого, а людину, яка не пила улюблений напій вже кілька днів, і поготів. Не варто відчувати свою силу волі хоча б спочатку - потім ви звикнете до відсутності кави у вашому житті. Зараз пропонуйте друзям зустрічатися у місцях, де звичний запах можуть перебити інші (наприклад, запах випічки).   

Читайте також: ЗДОРОВИЙ ПІДХІД: 5 НАПОЇВ, ЯКІ ЗАМІНЯТЬ КАВИ

Як впоратися із залежністю від кофеїну-Фото 5

5. Заручіться підтримкою

Чим складніше перед вами стоїть завдання, тим страшніше розпочати. І тому існують друзі. Влаштуйте з найкращою подругою челендж «Місяць без кави» та стежте за результатами один одного. У моменти занепаду (а вони будуть, повірте нам) просто зателефонуйте своєму товаришу по нещастю і вихлюпніть все, що зараз відчуваєте. Слова підтримки швидко повернуть вас до колії. 

Ми знаємо, що вам обов'язково вдасться зменшити дозу кофеїну, а може навіть і відмовитися від кави раз і назавжди!

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему