UA
RU

Як стрес впливає на організм через один день, тиждень та шість місяців

Редагувати переклад
Всі ми щодня схильні до впливу стресу. 

Як стрес впливає на організм через один день, тиждень і шість місяців.

Стрес - нормальна складова життя кожного з нас. Щодня тією чи іншою мірою його не уникнути на роботі, вдома, дорогою в офіс, у громадському транспорті і навіть під час спілкування з близькими. Але накопичувальний ефект може впливати на здоров'я. 

Читайте також: 5 причин чому стрес може бути корисним

 

Який стрес буває?

Є два види стресу: гострий та хронічний. Гострий – це реакція організму на короткочасну стресову подію. Хронічний результат постійних психологічних стресорів, таких як робота, грошові проблеми, сімейні конфлікти та інші проблеми.

При хронічному стресі залишається високим рівень кортизолу, що у довгостроковій перспективі може мати несприятливий вплив на організм. 

У кожного наслідки стресу проявляються по-різному: труднощі зі сном, проблеми з концентрацією, занепокоєнням. 

Як стрес впливає на організм через один день, тиждень і шість місяців.

Після одного дня

Якби наш організм не міг справлятися зі щоденними стресорами, нам би довелося погано, але на щастя, йому це вдається. За словами доктора Пуджа Емі Шах, через один день, за достатньої стійкості, організм забуває про стрес. Ви можете відчувати втому та інші симптоми, але не більше. 

Читайте також: Чим заїдати стрес, щоб не погладшати

Після тижня

Після тижня регулярного стресу наш організм стає схильний до вірусних інфекцій та поганого сну. Підвищений рівень кортизолу заважає сну, що може призвести до погіршення пам'яті, зниження захисту імунної системи, депресії, втоми та збільшення ваги. Найяскравіший приклад — школярі та студенти, які під час іспитів відчувають великий стрес і часто схильні до вірусних захворювань. 

Як стрес впливає на організм через один день, тиждень і шість місяців.

Після місяця

Якщо ви постійно відчуваєте високий рівень стресу, можете помітити як психологічні, і фізичні симптоми вигоряння. Дратівливість, зміна апетиту та занепокоєння стають вашими вічними супутниками.  

На жаль, це не єдині негативні зміни. Гострий стрес може виражатися у фізичних проявах: випадінні волосся, діареї, дискомфорті в животі, здуття і не тільки. 

Читайте також: Шість ознак того, що ви у стресі

Після шести місяців

Хронічний стрес призводить до вигоряння, нестачі задоволення від життя, песимізму і навіть неусвідомленого ізольування від суспільства. 

Ці проблеми можуть завдати шкоди як у короткостроковій перспективі, так і довгостроковій. Хронічний стрес у деяких випадках, крім емоційних проблем, спричиняє біль у суглобах, розвиток артриту, підвищений кров'яний тиск та ризик серцевого нападу чи інсульту. 

Фото: unsplash.com

Статті на тему