Спецпроекты now:

Як стрес впливає на організм через тиждень, шість місяців і рік - 162x46
Краса

Як стрес впливає на організм через тиждень, шість місяців і рік

Всі ми кожен день піддаються впливу стресу.

Стрес — нормальна складова життя кожного з нас. Щодня в тій чи іншій мірі його не уникнути на роботі, вдома, по дорозі до офісу, в громадському транспорті та навіть під час спілкування з близькими. Але накопичувальний ефект може впливати на фізичне здоров’я.

Читайте також: 5 причин почему стресс может быть полезным

 

Який буває стрес?

Є два види стресу: гострий та хронічний. Гострий — це реакція організму на короткочасну стресову подію. Хронічний — результат постійних психологічних стресорів, таких як робота, фінансові проблеми, сімейні конфлікти та інші проблеми.

При хронічному стресі залишається високим рівень кортизолу, що в довгостроковій перспективі може несприятливо впливати на організм.

У кожного наслідки стресу проявляються по-різному: складнощами зі сном, проблемами з концентрацією, тривогою.

Після одного дня

Якби наш організм не міг справлятися зі щоденними стресорами, нам би довелося зле, але на щастя, йому це вдається. За словами доктора Пуджа Емі Шах, через один день, при достатній стійкості, організм забуває про стрес. Ви можете відчувати втому та інші симптоми, але не більше.

Читайте також: Чем заедать стресс, чтобы не поправиться

Після тижня

Після тижня регулярного стресу наш організм стає схильний до вірусних інфекцій і поганого сну. Підвищений рівень кортизолу заважає спати, що може привести до погіршення пам’яті, зниження захисту імунної системи, депресії, втоми та збільшення ваги. Найяскравіший приклад — школярі та студенти, які під час іспитів відчувають великий стрес і часто схильні до вірусних захворювань.

Після місяця

Якщо ви постійно відчуваєте високий рівень стресу, можете помітити як психологічні, так і фізичні симптоми вигорання. Дратівливість, зміна апетиту та занепокоєння стають вашими вічними супутниками.

На жаль, це не єдині негативні зміни. Гострий стрес може виражатися у фізичних проявах: випаданні волосся, діареї, дискомфорту в животі та не тільки.

Читайте також: Шесть признаков того, что вы в стрессе

Після шести місяців

Хронічний стрес призводить до того, що всі симптоми поступово зводяться до вигорання, нестачі задоволення від життя, песимізму та навіть неусвідомленого ізолювання від суспільства.

Ці проблеми можуть завдати шкоди як в короткостроковій перспективі, так і в довгостроковій. Хронічний стрес у деяких випадках, крім емоційних проблем, викликає біль у суглобах, розвиток артриту, підвищений кров’яний тиск та викликає ризик серцевого нападу або інсульту.

Фото: unsplash.com
Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...