UA
RU

Як доглядати чутливу шкіру взимку?

Редагувати переклад
Шкіра будь-якого типу може в один прекрасний день стати занадто чутливою. Як впоратися із її фокусами, знає Ольга Кіктенко.

Як доглядати за чутливою шкірою взимку?

Опалювальний сезон у самому розпалі, а разом із ним – і підвищена чутливість шкіри, на яку скаржаться близько 70% жителів мегаполісів. Вона виникає як самостійне явище, і на тлі різних шкірних недуг. Симптомів гострої реактивності шкіри багато: почервоніння, свербіж, сухість, печіння, поколювання… Результат один: ви страждаєте від дискомфорту. Незважаючи на те, що єдиного об'єктивного тесту шкіри на ступінь чутливості поки що не існує, досвідчений дерматолог може провести діагностику та з'ясувати причини появи її примхливої ​​поведінки. Список провокаторів неадекватної реакції епідермісу постійно поповнюється. Хороші новини у тому, що на кожен пункт є свій «антидот».

У числі ворогів чутливої ​​шкіри, що прийшли «ззовні», лідирує водопровідна вода. Хлор – бойовий товариш міського водоканалу – вбиває хвороботворні бактерії, травмуючи за організацію та шкірні покрови. Вапно теж діє як сильний подразник. Безумовно, можна фільтрувати воду для пиття та приготування їжі, проте для лазневих процедур цей захід перетвориться на невичерпну статтю витрат. Вихід – очищення шкіри обличчя термальною або міцелярною водою.

Читайте також: Як вибрати крем для шкіри навколо очей?

Якщо ви щодня користуєтеся макіяжом, то попередньо його краще видалити м'яким. молочком із заспокійливими та протизапальними інгредієнтами: екстрактами календули, волошки, ромашки, глоду. Миючі засоби з агресивними ПАР і натуральне лужне мило суворо протипоказано.

У процесі миття уникайте тертя шкіри, Яке генерують жорсткі мочалки, скраби, броші. На жаль, привабливі механічні щітки а-ля Clarisonic доведеться відкласти до найкращих часів. Навіть рушники мають бути м'якими, як для новонароджених.

Також варто провести ревізію у своїй косметичці та перечитати склади улюблених засобів. Причина загострення чутливості може ховатися у реакції на формальдегід (який застосовується у формулах як консервант), спирт, кислоти, 100% натуральні ефірні олії, синтетичні віддушки і навіть деякі сонцезахисні фільтри. Останні, безумовно, – літня історія.

А може, червоними плямами ви покриваєтеся через перепад температур та різку зміну вологості повітря? На вулиці Північний полюс, у опалювальних приміщеннях – пустеля Гобі. Всі перераховані вище фактори призводять до неприємного фіналу: гідроліпідна мантія шкіри, яка захищає її від усього шкідливого, ушкоджується. Заходь, хто хочеш! І бактерії, що викликають запалення, та алергени. Без надійного протекторату шкіра стрімко втрачає вологу не лише з поверхні, але й так звану трансепідермальну воду – з глибоких частин, що з'єднує клітини, як цемент цегли.

Як доглядати за чутливою шкірою взимку?

Саме із цим пов'язане відчуття стягнутості шкіри, – пояснює у своїй книзі “Нова косметологія” кандидат біологічних наук Ганна Марголіна. – Також при дефіциті води відбувається втрата активності ферментів – порушуються процеси відлущування шкірних лусочок.

Сухість йде пліч-о-пліч з чутливістю. Іноді достатньо переглянути схему щоденного зволоження, щоб знизити хворобливі реакції епідермісу, а саме: накопичити вологу в шкірі та уповільнити її випаровування. Для першої мети косметологи рекомендують препарати, насичені «ловцями вологи» – речовинами, що притягають та утримують воду: сечовиною, гіалуроновою та молочною кислотами. Добре напоївши шкіру, можна переходити до «другої частини Марлезонського балету». реконструкції водно-ліпідної мантії. Тут на перший план виходять засоби з високим вмістом керамідів та жирних кислот. Останніми багато масла карите.

Читайте також: 5 ІНГРЕДІЄНТІВ У КОСМЕТИЦІ, ЯКИХ ВАРТО УХІГАТИ ЛЮДЯМ З ЧУДОВОЮ ШКІРОЮ

Внутрішніх причин для підвищеної збудливості шкіри також достатньо. Гормональні перебудови, шкідливі звички, незбалансоване харчування з низькою кількістю жирів та, звичайно, хронічний стрес. Недарма кажуть: Усі хвороби від нервів. Тільки сифіліс від насолоди». Занадто довгий час лікарі ігнорували складні взаємини шкіри та нервової системи. Поки що ця тема не почала все частіше звучати на наукових конференціях.

Шкіра – це не просто скупчення різних шарів та клітин, що виконують функцію покриву та захисту, – упевнений Лоран Мізері, професор, директор лабораторії нейронауки, президент французького Товариства дерматологічних досліджень. - Вона є частиною нервової та імунної систем, що дуже швидко реагує на постійно мінливі стимули навколишнього середовища.

Шкіра виткана з периферичних нервових рецепторів, що передають інформацію в мозок. Найпростіший приклад їх роботи – ви не бачите, але відчуваєте бруд, що налип на пальці, або що комаха повзе по нозі. Внаслідок стресу (соматичних хвороб, нестачі сну, частих інтоксикацій) ці нервові закінчення викидають цілий фонтан активних речовин, нейромедіаторів, які запускають запальну реакцію у шкірі. У відповідь запалення виникає повторне роздратування, і так до нескінченності. Саме з цієї причини людина з чутливою шкірою постійно відчуває свербіж, то печіння. Чорні плями на щоках і носі - також наслідки сильного викиду. Судини розширюються, капіляри стають крихкими, руйнуються клітини... У найкращих традиціях фільмів-катастроф.

Щоб нервові закінчення не виділяли ніяких дратівливих субстанцій, по-перше, треба прибрати джерела стресу. А оскільки зазвичай вони у нас самих, то логічно звернутися за допомогою до психолога. Невроз - не психоз, справа можна виправити. І, по-друге, почати застосовувати нейрокосметику. Ще кілька років тому така категорія відходу здавалася науковою фантастикою. Вплинути на нервові закінчення кремом? Що за зухвалі вигадки?! Поки що не довели, що маса рецепторів знаходиться якраз у зоні доступу косметичних формул – в епідермісі.

Принцип дії таких засобів – вибірковість, вирішення косметичних проблем шляхом впливу на нервову систему через шкіру, – пояснює Ірина Літус, лікар-дерматолог клініки “Літус”, експерт Medik8. – Це дуже перспективний напрямок. Косметика з розумом.

Ми справді можемо контролювати запалення та реакцію судин за допомогою зовнішніх засобів, – розповідає Юлія Копецька, лікар-косметолог, тренер “Академії Наукової краси”. - Альфа-бісаболол, екстракт лайма, арніки, червоного винограду, кінського каштана, рускус, пентапептид-18. І це далеко не повний перелік нейрокосметичних інгредієнтів.

На наше щастя, вчені взяли виклик і всерйоз взялися за розробку майбутньої косметики. З кожним днем ​​кількість нових компонентів із нейровпливом на запалення зростає. Всі вони виховують у шкірі стресостійкість. А в нас відроджують надію на комфортний стан нашого найбільшого органу, незалежно від пори року та душевних переживань.

позики без відсотків на картку терміново без відмови на 6 місяців терміново

Статті на тему