Виявляється, вагіна теж схильна до стресу. Ми розібралися, які фактори впливають на здоров’я важливого органу та як уникнути негативних наслідків.
Наше тіло та мозок тісно взаємопов’язані, і вагіна – не виняток. «Стрес залучає всі органи та системи людини, – каже лікар вищої категорії, акушер-гінеколог та репродуктолог, кандидат медичних наук Сергій Бакшеєв. – Його можна розділити на гострий, коли системи швидко мобілізуються та відновлюються, і хронічний, більш тяжкий щодо наслідків. На вагіну позитивно впливає секс, адже це – не просто тренування м’язів, що покращує кровообіг органів малого тазу, а й вища форма духовного та фізичного комфорту».
А ось стрес може вплинути на рівень естрогену в крові, до геніталій приливатиме менше крові, що може призвести до сухості. Чим більший стрес ми відчуваємо, тим менше хочемо сексу. Цікаво, що в США, щоб вирішити проблему, можна, наприклад, купити лубрикант… з марихуаною, яка здатна розслабити вагінальні м’язи.
На стан вагінальної флори впливає безліч причин: дієта, коливання гормонального фону, переохолодження, зміна кліматичної зони і навіть неправильне використання тампонів під час місячних (в ідеалі змінювати їх потрібно кожні дві години вдень та вночі, інакше можуть утворитися сприятливі умови для розвитку інфекцій).
«95% флори піхви становлять молочнокислі бактерії, решта 5% поділяють між собою понад 40 видів мікроорганізмів, – коментує Сергій Бакшеєв. – Порушення флори виникають, коли дрібні популяції мікробів починають витісняти молочно-кислі, або виникають хвороботворні мікроби (мова про інфекції, що передаються статевим шляхом). До речі, часто порушення флори піхви збігається з порушеннями флори кишечника. Це відбувається тому, що кишечник є одним із регуляторів імунітету, тому потрібно стежити за своїм харчуванням».
Читайте також: КАЖЕ СЕКСОЛОГ: П’ЯТЬ ВІДПОВІДЕЙ НА НАЙБІЛЬШ ІНТИМНІ ПИТАННЯ
Якщо ви провели протизапальне лікування або приймали антибіотики, існує безліч пробіотиків, які приймаються внутрішньо і заселяють мікрофлору піхви. Вони витісняють погані бактерії і дають можливість гарним корисним розмножуватися,
– радить Наталія М’якота, лікар акушер-гінеколог клініки «Ісіда».
Секс це добре, але що робити, коли у вас немає партнера? Американський тренер із сексу Дженн Гансоллус рекомендує займатися мастурбацією. На своєму сайті вона пропонує медитативні вправи з мастурбації – на її батьківщині подібні майстер-класи (не онлайн, а наживо) набувають популярності.
«Якщо ви почуваєтеся напружено або не можете вимкнутись під час сексу чи мастурбації, зробіть пару глибоких вдихів. Сконцентруйтеся на тому, що відчуває кожна частина вашого тіла і зафіксуйте момент насолоди».
Йогою для вагіни під назвою Mula Bandha рекомендують займатися, щоб зміцнити м’язи тазового дна. У ході занять потрібно сісти, схрестивши ноги, або прийняти позу “собака мордою вниз”, а потім привести таз у нейтральну позицію, витягаючи нижню частину живота у напрямку хребта. Скорочувати м’язи тазу потрібно як мінімум п’ять разів, із 15-секундною перервою.
Читайте також: 5 ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК У СЕКСІ
Для зовсім лінивих вигадали спеціальний тренажер The Elvie з Bluetooth, який вставляється у вагіну і відстежує прогрес у вправах. Ну і щоб підбадьорити себе (або налякати), можна пройти по хештегу # ThingsILiftWithMyVagina. Секс-коуч Кім Анамі подорожує світом, піднімаючи за допомогою вагіни різні речі – пляшки, статуетки і навіть серф, щоб продемонструвати силу цього жіночого органу.
Майбутнім матерям акушерка та засновниця сайту pregnancyandparenting.org Сара Дас радить: «Робіть масаж промежини та регулярні скорочення м’язів малого тазу, починаючи з 36-го тижня і до кінця вагітності, а також після пологів. Не кидайте ваші звичні заняття – плавайте, займайтеся йогою, пілатесом і легким бігом, намагайтеся тримати в тонусі м’язи, які допоможуть вам у процесі потуг».