UA
RU

Міфи про харчування до і після тренування (частина 2)

Редагувати переклад
Навколо теорії харчування до та після тренувань існує чимало домислів. Розвінчати найпопулярніші міфи взялася Наталія Денисюк.

 

Міфи про харчування до та після тренування (частина 2)-Фото 1

@tullylou

МІФ 1: ранкові тренування ефективніше проводити на голодний шлунок

Якщо, займаючись спортом, ви не маєте на меті схуднути, то цілком можете дозволити собі активні навантаження для м'язів на голодний шлунок. Це може прозвучати незвично, але людям, які стежать за обсягом своєї талії, дієтологи рекомендують не відкладати сніданок на невизначений термін. Виявляється, якщо не поїсти в першу годину після пробудження, то метаболізм уповільнюється на цілих 30%, тому, коли задоволені собою і виконаною роботою ви добираєтеся до тарілки, з'їдена їжа перетравлюється довго і нудно. Звичайно, переїдати перед ранковим навантаженням не варто, ідеальний раціон - це 150 грамів білка і 100 грамів вуглеводів: білок підживлюватиме ваші м'язи і створить відчуття ситості, а вуглеводи подарують заряд бадьорості та енергії.

Читайте також: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ВАШИМ ТІЛОМ, КОЛИ ВИ ЇДИТЕ ВУГЛЕВОДИ

МІФ 2: щоб почати худнути, необхідно прибрати з раціону перекушування

Всупереч існуючій думці про шкоду перекушування, більшість лікарів для полегшення роботи травної системи рекомендують їсти кожні дві-три години і потроху – замість велетенських доз їжі тричі на день. Головний працюючий принцип для користі додаткових прийомів їжі - це підтримання правильного співвідношення білків, жирів і вуглеводів, які отримують організм протягом дня, а саме: близько 30-40% білків, 50-60% вуглеводів і 10-15% жирів. І, звичайно, перекус перекусу різниця: щоб уникнути набору ваги, їжа, яку ви споживаєте між основними трапезами, має бути здоровою. Нам дуже шкода, але чіпси, печиво та шоколадки доведеться відкласти подалі, тут ідеально підійдуть горіхи, кисломолочні продукти, фрукти та сухофрукти. Також важливо відзначити, що переважна кількість прийомів їжі – річ індивідуальна, тому прислухайтеся до потреб та відчуттів свого організму.

Міфи про харчування до та після тренування (частина 2)-Фото 2

@tullylou

МІФ 3: після шести не можна їсти, інакше вся праця від зали піде прахом 

Є після 18:00 не рекомендується - це загальновідомий факт, але давайте розберемося, чи ця аксіома працює, якщо вечір ви провели в «собаку мордою вниз», басейні або на біговій доріжці. Більшість людей намагаються не їсти за кілька годин до тренування - і це, безумовно, правильно: заняття на повний шлунок завдадуть більше шкоди, ніж користі, оскільки всі процеси життєдіяльності будуть спрямовані на травлення їжі. Але незабаром після занять приходить відчуття голоду, що не дивно: тіло вже тривалий час не отримувало необхідних речовин.

Тому можете дозволити собі пізню вечерю без найменших докорів совісті. Їжа має бути легкою, негострою і бажано тушкованою або вареною – приправи, а також сирі овочі та фрукти сприятимуть активному виділенню шлункового соку, що на ніч дивлячись зовсім ні до чого. Незважаючи на те, що після навантаження їжа буде перетравлюватися активно і швидко, бажано не лягати спати відразу, а хоча б пару годин дати травній системі на завершення процесу, адже під час сну вона вже не працюватиме на повну силу.

Читайте початок статті тут.

Статті на тему