UA
RU

Мозок – ти наш герой: корисні поради від нейролінгвіста

Редагувати переклад
Х'ю Лорі одного разу дуже точно підмітив: «Мозок є у всіх, але не всі прочитали інструкцію». Аби ця цитата ніколи не стосувалася нас, пригадаймо: що, як і для чого!

Мозок — ти наш герой: нейролінгвіста-Фото 1

Мозок людини – це унікальний орган, який вчені не припиняють досліджувати. Досить коротке і зрозуміле пояснення від нейролінгвіста: «Це система взаємопов'язаних нервних клітин, яка складається з таких самих нейрозв'язків. Тобто, це нейромережа мереж».

Можна прирівняти його до музичного інструменту з багатьма клавішами, на яких ми, на жаль, іноді фальшиві. Проте, кожен з нас здатний не тільки опанувати найважчу мелодію, а й вигадати нову. Адже саме можливість мислити та вигадувати вирізняють людину з-поміж усіх.

Читайте також: ЗАМІСТЬ СЕРІАЛІВ: 9 ЗАНЯТТІВ, ЯКІ ПОКРАЩАТЬ ПАМ'ЯТЬ, КРЕАТИВНІСТЬ І МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я

Тетяна Чернігівська, відомий біолог та нейролінгвіст, зазначає, що ми залежні від мозку на всі 100%. Адже дивуємося очима, а бачимо картинку мозком; слухаємо вухом, а чуємо знову за допомогою нашого героя.

Ще пані Чернігівська впевнена:

У більшості випадків мозок приймає рішення самостійно і не забуває створити ілюзію, що ми контролюємо цей процес.

Проте, якби там не було, в наших силах визначати інформацію, якою він буде наповнений і на основі якої буде генерувати ідеї.

Мозок — ти наш герой: нейролінгвіста-Фото 2

Леонардо да Вінчі казав: «Навчання ніколи не вичерпує мозок».

І був абсолютно правий, адже дослідники, всі як один, повідомляють: «Єдине, що наш мозок не може – не вчитись!» Він отримує всю доступну інформацію. Та є маленьке НО, про яке вже згадували: ми контролюємо, чому мозок надасть перевагу. Від цього залежить, як і про що мислитимемо.

Якщо наша мета: підтримувати розмови на різноманітні теми, за потреби аргументувати своє рішення, не боятися змін, бути креативними та вигадувати нові ідеї.

Читайте також: Вище, швидше, сильніше: як змусити мозок працювати ефективніше

Тетяна Чернігівська має кілька чудових порад, щоб досягти цього:

  1. Привчіть собі постійно виконувати важку мозкову роботу. Читайте складну літературу. Нема універсального списку. Вибирати потрібно відповідно до своїх інтересів. Однак підходити до цього варто відповідально! Адже це дозволить довше залишатися у здоровому глузді.
  2. Дивіться на будь-яку ситуацію з різних ракурсів, розуміти погляди інших. Така здібність, як будувати модель світу іншого людини, надає неабиякі переваги, зокрема в спілкуванні!
  3. Вивчайте іноземні мови. Це корисно для розвитку мозку і зменшує ймовірність хвороби Альцгеймера! Мама одного з дослідників у 89 років почала скаржитися на пам'ять, він порадивши їй зайнятися вивченням давньогрецької. Вона прислухалася до поради сина і проблеми з пам'яттю пропали.
  4. Займайтеся музикою. Це позитивно впливає на мозок: покращується якість нейронних мереж, а також пластичність і довше збереження.
  5. Тренуйте пам'ять, як давні греки. Увечері перед сном пригадайте весь день: від пробудження і до моменту, коли лягаєте спати.

Якщо вас трохи напружили думки про щоденну важку інтелектуальну роботу, можете спокійно видихати. Тому що, за переконаннями пані Тетяни:

Безцільні роздуми, пусті питання або, так званий, wandering mind теж корисні!

І звичайно, у шкірного буває невдалий час для розумової діяльності. Такий момент важливо це усвідомити і перемикнутися на іншу роботу. А до розвитку мозку повернутись трохи пізніше!

Автор: Ліза Єрмоленко

Статті на тему