Мозок — ти наш герой: корисні поради від нейролінгвіста

Х’ю Лорі одного разу дуже влучно підмітив: «Мозок є у всіх, але не всі прочитали інструкцію». Аби ця цитата ніколи не стосувалась нас, пригадаймо: що, як і для чого!

Мозок — ти наш герой: корисні поради від нейролінгвіста-Фото 1

Мозок людини – це унікальний орган, який вчені не припиняють досліджувати. Досить коротке і зрозуміле пояснення від нейролінгвіста: «Це система взаємопов’язаних нервових клітин, яка складається з таких самих нейрозв’язків. Тобто, це нейромережа мереж».

Можна прирівняти його до музичного інструменту з великою кількістю клавіш, на яких ми, на жаль, іноді фальшивимо. Однак, кожен з нас здатен не тільки опанувати найважчу мелодію, а й вигадати нову. Адже саме можливість мислити та вигадувати вирізняють людину з-поміж усіх.

Читайте також: ВМЕСТО СЕРИАЛОВ: 9 ЗАНЯТИЙ, КОТОРЫЕ УЛУЧШАТ ПАМЯТЬ, КРЕАТИВНОСТЬ И МЕНТАЛЬНОЕ ЗДОРОВЬЕ

Тетяна Чернігівська, відомий біолог та нейролінгвіст, зазначає, що ми залежні від мозку на усі 100%. Адже, дивимось очима, а бачимо картинку мозком; слухаємо вухом, а чуємо знову за допомогою нашого героя.

Ще пані Чернігівська впевнена:


У більшості випадків мозок приймає рішення самостійно й не забуває створити ілюзію, що ми контролюємо цей процес.

Однак, якби там не було, у наших силах визначати інформацію, якою він буде наповнений і на основі якої буде генерувати ідеї.

Мозок — ти наш герой: корисні поради від нейролінгвіста-Фото 2

Леонардо да Вінчі казав: «Навчання ніколи не вичерпує мозок».

І був абсолютно правий, адже дослідники, всі як один, повідомляють: «Єдине, що наш мозок не може – не вчитись!» Він отримує всю доступну інформацію. Та є маленьке АЛЕ, про яке вже згадували: ми контролюємо, чому мозок наддасть перевагу. Від цього залежить, як і про що будемо мислити.


Якщо наша ціль: підтримувати розмови на різноманітні теми, за потреби аргументувати своє рішення, не боятись змін, бути креативними та вигадувати нові ідеї.

Читайте також: ВЫШЕ, БЫСТРЕЕ, СИЛЬНЕЕ: КАК ЗАСТАВИТЬ МОЗГ РАБОТАТЬ ЭФФЕКТИВНЕЕ

Тетяна Чернігівська має декілька чудових порад, аби досягнути цього:

  1. Привчіть себе постійно виконувати важку мозкову роботу. Читайте складну літературу. Немає універсального списку. Обирати потрібно відповідно до своїх інтересів. Однак підходити до цього варто відповідально! Адже це дозволить довше залишатися в здоровому глузді.
  2. Дивіться на будь-яку ситуацію з різних ракурсів, розуміти погляди інших. Така здібність, як будувати модель світу іншої людини, надає неабиякі переваги, зокрема у спілкуванні!
  3. Вивчайте іноземні мови. Це корисно для розвитку мозку і зменшує ймовірність хвороби Альцгеймера! Мама одного з дослідників у 89 років почала скаржитися на пам’ять, він порадив їй зайнятися вивченням давньогрецької. Вона прислухалась до поради сина і проблеми з пам’яттю зникли.
  4. Займайтесь музикою. Це позитивно впливає на мозок: покращується якість нейронних мереж, а також пластичність і довше збереження.
  5. Тренуйте пам’ять, як давні греки. Увечері, перед сном, пригадайте весь день: від пробудження і до моменту, коли лягаєте спати.

Якщо вас трохи напружили думки про щоденну важку інтелектуальну працю, можете спокійно видихати. Тому що, за переконаннями пані Тетяни:

Безцільні роздуми, пусті питання або, так званий, «wandering mind» теж корисні!

І звичайно, у кожного буває невдалий час для розумової діяльності. У такий момент важливо це усвідомити і перемикнутися на іншу роботу. А до розвитку мозку повернутись трохи пізніше!

Автор: Ліза Єрмоленко

Статьи по теме