Edit page title Не ставимо життя на паузу: Головні факти про менопаузу та як вона впливає на життя жінки
Edit meta description Не ставимо життя на паузу: Головні факти про менопаузу.

Close edit interface
UA
RU

Не ставимо життя на паузу: Головні факти про менопаузу та як вона впливає на життя жінки

Редагувати переклад
Розповідаємо, як зрозуміти, що час звернутися на експертів.
Не ставимо життя на паузу: Головні факти про менопаузу та як вона впливає на життя жінки-Фото 1

Чомусь так склалося історично, що про жіноче здоров'я та процеси, які відбуваються в нашому організмі, не прийнято говорити вголос. Тема менструації, годування груддю та менопаузі завжди залишалася поза увагою суспільства, або ж наоборот, викликання обурення, якщо хтось почне вести дискусію на цю тему.

Добре, що з плиною години вектор трохи змістився на користь жінок і тепер можна не стеснятися свого менструального циклу, вільно говорити про способи контрацепції та засоби гігієни (мова про вагінальні чаші), а також без проблем годувати дитину груддю в будь-якому публічному місці. Єдина тема, яка ще залишається “болючою” для українських жінок – це менопауза. Як виявилося, більшість жінок у віку від 45 до 65 років практично нічого не знають про цей природний фізичний процес і ніяк не допомагають собі подолати неприємні симптоми та покращити свою життя. Редакція Marie Claire разом із брендом дерматокосметики Vichy – експертом в антивіковому догляді – вирішили вголос заговорити на тему менопаузи і зробити її не такою “страшною” та таємницею.

Що таке менопауза?

Менопауза — це процес припинення менструального циклу через скорочення фолікулярної активності та закінчення оваріального резерву. Простіше кажучи, циклу вже не було 12 місяців і статеві органи перестають виробляти естрогени. Найчастіше, година менопаузи настає у жінок у віці 52 років.

Симптоматика менопаузі

Природа потурбувалася про жіночий організм, тому процес зниження репродуктивної активності відбувається поступово. Спочатку настає період пері-менопаузи, внаслідок якої можна спрогнозувати настання менопаузи. Цей процес починається з 45 років і триває приблизно 2-6 років. За цю годину жінка може відчувати поступові зміни у своєму організмі: нерегулярність циклу, припливи та перепади настрою, швидка втомлюваність.

Якщо ці симптоми пройшли у вас непомітно, тоді варто прислухатися до себе і звернути увагу на наступне:

 • зменшення еластичності шкіри;
 • поява глибоких морщин;
 • збільшення кількості небажаних волос на обличчі;
 • гіперпігментація;
 • поява темних кіл під очима;
 • нічна питливість;
 • вазомоторні припливи;
 • урогенітальні симптоми;
 • перепади настрою та порушення сну;
 • депресія;
 • біль у суглобах та кістках;
 • астенія.

Всі ці симптоми можуть вказувати на те, що у вас розпочався період менопаузи. Але, будь ласка, не ставте собі діагноз самостійно — зверніться до свого гінеколога і він точно дасть відповідь на запитання “Що відбувається у вашому організмі?”

 

Не ставимо життя на паузу: Головні факти про менопаузу та як вона впливає на життя жінки-Фото 2

Що робити і до кого звертатись?

Якщо у вас таки почалася менопауза, перше, що потрібно зробити, — це продумати стратегію покращення власного самопочуття. Ми разом із брендом Vichy пропонуємо вам не ставити своє здоров'я на паузу, а одразу пройти медичний огляд.

Варто почати з гінеколога, адже саме він зможе поставити вам правильний діагноз. У разі, якщо почався біль у суглобах і кістках – зверніться до ревматолога. З віком все частіше потрібно перевіряти своє серце, тому запишиться на прийом до кардіолога.

Часто менопауза несе за собою проблеми із самооцінкою, прояви депресії та перепади настрою, тому не прехтуйте візитом до психолога. А дерматолог може дати порадити, що зробити з патологiями шкіри. Це, що стосується лікарів.

Та почати покращувати своє життя можна вже зараз, не чекаючи запису на прийом. Перше, що необхідно, це переглянути свій раціон харчування та мінімізувати шкідливу їжу, наприклад, фаст-фуд та продукти з високим вмістом вуглеводів. Також більше приділяйте уваги спорту та прогулянкам на свіжому повітрі. А щоб не впасти в депресію — розробте чіткий план боротьби з нею: знайдіть нове хобі, більше подорожуйте, зустрініться із подругою, яку не бачилися років сто.

Ще один важливий пункт: не забувайте про догляд за шкірою, саме він допоможе довше залишатися молодою та квітучою.

Не ставимо життя на паузу: Головні факти про менопаузу та як вона впливає на життя жінки-Фото 3

 

Як допомогти шкірі під час менопаузи?

Як ми вже писали вище, менопауза впливає на шкіру, особливо на обличчі. Зменшення кількості жіночого гормону естрогену провокує сухість, провисання та поява морщин. Крім збалансованого харчування та прийому вітамінів, варто пам'ятати про зовнішній догляд. Найкращою комбінацією активних компонентів для шкіри є поєднання проксилану, екстракту касії, витамини В3-СG-E, Омеги 3-6-9 та вулканічної води.

Бренд Vichy турбується про жінку на кожному етапі її життя, тому експерти компанії багато уваги приділяють шкірі обличчя та шиї в період менопаузи. Вони знайшли найкращі рішення для жінок у оновленій лінійці догляду за обличчям Neovadiol.

Лабораторії Vichy створили засоби, що допомагають компенсувати вплив менопаузи на шкіру.

Як ви бачите, в менопаузі немає нічого страшного: її можна швидко діагностувати та легко позбутися неприємних симптомів. Пам'ятайте, що шкірна жінка прекрасна у будь-якому віці, просто необхідно вчасно реагувати на сигнали свого тіла. Щойно ви відчули нетипові для вас зміни — зверніться до лікаря і він допоможе зрозуміти вашу природу та жити з нею в гармонії.

 

Статті на тему