UA
RU

Чому вам потрібний вітамін В12?

Редагувати переклад
Ви коли-небудь думали про те, яку роль грає в організмі вітамін В12?
Чому вам потрібен вітамін В12?

B12 бере участь у багатьох критичних важливих процесах в організмі, таких як підтримка функцій нервових клітин, виробництво ДНК, обмін речовин та утворення червоних кров'яних тілець,

- Каже доктор Джилліан Кубала. 

Якщо у вашому раціоні відсутні або представлені мінімально продукти тваринного походження: 

  • яйця
  • м'ясо
  • птах
  • «молочка»

тоді варто спробувати добавки В12, які можна придбати в аптеці. 

Чому вам потрібен вітамін В12?

Чим може загрожувати дефіцит вітаміну В12?

Симптоми хронічного, тяжкого дефіциту B12 можуть включати серйозні побічні ефекти, наприклад, неврологічні порушення, втрату пам'яті та депресію. Якщо дефіцит B12 прогресує, це може призвести не тільки до неврологічним порушенням, але й проблемам з рівновагою, деменції, затьмаренню свідомості та незворотному неврологічному ушкодженню. У короткостроковій перспективі низький рівень B12 може призвести до нестачі енергії, депресивності, занепокоєння, задишки та поколювання в руках та ногах.

Читайте також: АДАПТОГЕНИ: ЧОМУ МИ ТАК МАЛО ПРО НИХ ЗНАЄМО?

Якщо є підозра, що маєте дефіцит В12, запишіться на прийом до лікаря. Особливо це важливо для тих, хто харчується переважно рослинною їжею або входить до категорії людей старших 50-ти. Більш схильні до цієї проблеми і ті, хто страждає від хвороби Крона (хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту) і целіакії (порушення травлення, спричинене пошкодженням ворсинок тонкої кишки). 

Чому вам потрібен вітамін В12?

Головні переваги вітаміну В12:

Чому вам потрібен вітамін В12?

1. Він покращує настрій та ментальне здоров'я

У кого з нас не бувало поганого настрою? Але що якщо зараз не час і не місце нудьгувати? Розігнати сум допоможе ударна доза вітаміну В12.

Дослідження показують, що низький або середньо-низький рівень B12 збільшує ризик депресії. Прийом B12 може полегшити симптоми депресії та інших психічних розладів, таких як занепокоєння, 

- стверджує Кубала. 

Чому вам потрібен вітамін В12?

2. Він покращує когнітивні здібності

Збільшення споживання B12 може зміцнити ваше здоров'я. Вчені попереджають, що низький рівень B12 здатний завдати шкоди когнітивному здоров'ю, прискорюючи втрату нейронів та негативно впливаючи на роботу мозку. Насправді навіть середньо-низький рівень B12 може призвести до погіршення когнітивних функцій. 

Читайте також: 6 ВІТАМІНІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ЗМІЦНІТИ НІГТІ

Чому вам потрібен вітамін В12?

3. Він покращує рівень енергії

За словами Кубали, прийом добавок В12 також допомагає знизити стомлюваність та підвищити рівень енергії. Але пам'ятайте, що цей засіб діє тільки в тому випадку, якщо у вас є дефіцит вітаміну, якщо він в нормі - добавки навряд чи виявляться для вас ефективними.  

Чому вам потрібен вітамін В12?

4. Він покращує розвиток плода

Якщо ви зараз перебуваєте «у положенні» або тільки плануєте зачати дитину, пам'ятайте, що слідкувати за рівнем вітаміну В12 просто необхідно! 

B12 має вирішальне значення у розвиток центральної нервової системи плода. Швидке зростання та розвиток дитини під час вагітності різко збільшує потребу жінки у вітаміні B12,

- Каже Кубала. 

Але обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб переконатись, що ви приймаєте правильну дозу!

Чому вам потрібен вітамін В12?

Як збільшити споживання вітаміну В12?

Найкраще додати до свого раціону вітамін В12 природним шляхом — споживаючи продукти з поживними речовинами, наприклад, лосось, яйця, дріжджі. Ви можете також вдатися до добавк, але перш ніж почати приймати таблетки, переконайтеся, що вам дійсно не вистачає В12.

Якщо ви здорова всеїдна людина, добавки B12, швидше за все, не потрібні. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб дізнатися, чи варто приймати таблетки і в якій дозуванні,

— радить лікар. 

Рекомендована доза для дорослих становить 2,4 мкг на день, 2,6 та 2,8 мкг для вагітних та годуючих мам відповідно.

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему