UA
RU

Вчені підрахували, на скільки років біг продовжує життя

Редагувати переклад
За словами дослідників, кожна година бігу дорівнює додатковій семи годинам життя.

Вчені: година бігу продовжує життя на сім годин.

Біг - один із найпростіших способів зайнятися спортом. Все, що вам потрібно, це пара кросівок і бажання. Біг не тільки допомагає скинути зайву вагу, але також підтримує в тонусі серцево-судинну систему, покращує настрій, сон та підвищує працездатність. А за останніми дослідженнями, заняття бігом — це ще й ефективний спосіб збільшити тривалість життя. 

Читайте також: 6 найкращих програм для бігу

Вчені з Університету штату Айова (США) підрахували, що одна година бігу незалежно від темпу здатна продовжити життя на сім годин. Щоправда, щоб метод спрацював, треба бігати регулярно. У середньому, за словами дослідників, бігуни живуть на три роки довше, ніж ті, хто не практикує пробіжки. Ця тенденція стосується навіть людей, які курять або вживають алкоголь, оскільки біг скорочує негативний вплив шкідливих речовин, що надходять в організм. 

Навіть п'ять хвилин щоденного перебігу допоможуть продовжити життя. Регулярні пробіжки на 40% скорочують ризик передчасної смерті та на 25% ризик померти від серцевого нападу.

Читайте також: Місце сили: як розпочати займатися у спортзалі

При цьому брати участь у марафонах вчені не рекомендують, оскільки тривалі фізичні навантаження призводять до зневоднення, перегріву та проблем із нирками приблизно у 82% спортсменів. Обережно варто ставитися до бігу людям із серйозними серцево-судинними захворюваннями, хворими на суглоби і великою вагою.

Статті на тему