Ви, напевно, чули про видалення вуглеводів з вашого раціону, а як щодо чергування? Ми розповімо вам про черговий тренд у світі дієт.
Вуглеводне чергування (УЧ) – це режим харчування, при якому ви вживаєте улюблені вуглеводні продукти у певні періоди часу. Точні часові рамки (щодня, щотижня або щомісяця) і кількість цих продуктів варіюються залежно від людини. Найпростіший приклад: якщо сьогодні ви дозволите собі велику кількість вуглеводів (до 200 г), то наступного дня вам доведеться урізати їх кількість до 50 г.
Читайте також: Райдужна дієта: що це таке і з чим його їдять
Якщо ви думаєте, що ворота в рай, де столи завалені булочками, тістечками, тортами, картоплею та піцею, вам відкриті, то ви глибоко помиляєтеся. На жаль, але вуглеводне чергування означає лише те, що вам можна чергувати корисні (підкреслюємо це слово) вуглеводи. Наприклад, солодка картопля, цільнозерновий хліб та пасту з твердих сортів пшениці.
Вуглеводне чергування популярне у бодібілдерів та професійних спортсменів. Серія досліджень показала, що УЧ підвищує продуктивність, що важливо для людей, які проводять половину життя у тренажерному залі. А ось для нас, простих смертних, спеціальних досліджень не проводилося, тому точно сказати, чи допомагає ця схема харчування чи ні, поки що не можна.
Незважаючи на обмежену кількість досліджень на цю тему, існує теорія, як працює вуглеводне чергування. Коли у вас попереду тренування з високим рівнем активності (скажімо, суперінтенсивний клас сайклінгу), тоді ви повинні їсти більше вуглеводів (зазвичай близько 60 відсотків загального споживання калорій), щоб підтримувати енергійність протягом всього тренування. Якщо ж ви цілий день лежите на дивані і дивіться серіали, то постарайтеся зменшити споживання вуглеводів до мінімуму. Поїдаючи менше вуглеводів у «день відпочинку», ви для енергії спалюєте жир замість глюкози, тоді як «дні з високим вмістом вуглеводів» роблять дієту здійсненною у довгостроковій перспективі.
Читайте також: ЩО ТАКЕ КОМПУЛЬСИВНЕ ПЕРЕЇДАННЯ І ЯК З НИМ БОРОТИСЯ
Вуглеводне чергування переносити у рази легше, ніж дієти з обмеженим вживанням вуглеводів. Ця техніка може допомогти позбутися зайвої ваги та подолати плато, коли цифри на терезах не зсуваються з місця, що б ви не робили. Однак ми продовжуємо наполягати на тому, що ваш раціон має бути максимально різноманітним і містити білки, корисні жири та повільні вуглеводи.