Тренувальний процес – це не випрасувана пряма дорога. Це шлях із маленьких кроків, на якому зустрічаються купини та ями.
Такі перешкоди часто схильні пояснювати зовнішніми обставинами: браком часу, грошей або іншими справами. Але, як правило, приховані вороги наших результатів таяться усередині нас. Разом з коучем та фітнес-тренером Мариною Сінькевич розуміємо, як розпізнати і знешкодити «ворогів», щоб вони не заважали досягати цілей.
Сучасний світ надає безліч можливостей сховатися від наших цілей у прокрастинації. Коли списки завдань забиті вщент і можна цілодобово скролити соцмережі, не важко відкласти тренування, пославшись на більш важливі справи.
Боротися із прокрастинацією допомагає робота з особистою відповідальністю. Важливо зрозуміти, що через прокрастинацію ми відкладаємо свої бажання, а значить, те життя, яке хотіли б для себе.
Справитися допомагають питання, які спрямовують фокус уваги на наші справжні бажання та дії для реалізації:
Читайте також: ЯК ПОЧАТИ ТРЕНУВАННЯ ПІСЛЯ КАРАНТИНУ: 5 ЛАЙФХАКІВ ВІД ФІТНЕС-ТРЕНЕРА
Ще одна перешкода — ліньки. Коли ми лінуємося, це може означати, що ми втомилися. Занепад сил буває пов’язаний із гормональним тлом, але щоб виявити його, необов’язково здавати аналізи. Потрібно знайти причину знемоги. Часто вона у затяжному стресі.
Задайте собі питання:
Якщо ви виявили, що стрес зашкалює, найкращим рішенням буде відновитися та повернутися до активних дій лише після відпочинку.
Лінь може бути пов’язана також не зі стресом, а зі страхом. Якщо ми ставимо собі амбітну мету схуднути на 15 кілограмів або пробігти марафон, мозок починає саботувати. Включаються захисні механізми, розраховані те що, щоб ми вели звичний спосіб життя.
Читайте також: ТРЕНУВАННЯ БУДИНКУ: 5 ЛАЙФХАКІВ ВІД ФІТНЕС-ТРЕНЕРА ДЛЯ РЕЗУЛЬТАТИВНИХ ЗАНЯТТІВ
Маленькі кроки — чудовий спосіб упоратися з таким страхом. Ми не лякаємо себе кардинальними змінами, а плавно та поступово вбудовуємо невеликі нововведення у своє життя. Не біжимо 20 кілометрів, а привчаємо себе бігати по 2 кілометри щодня. Не худнемо на 15 кілограм, а пробуємо отримувати задоволення від регулярних тренувань у графіку та порцій салату в раціоні. Так крок за кроком велика мета перестає бути жахливою ілюзією і перетворюється на реальне життя.
Щоб наблизити її реалізацію, запитайте себе:
Виберіть простий крок, щоб його можна було здійснити відразу. Наприклад, знайти в інтернеті тренера, який викликає довіру, та записатися на пробне тренування.
Ще одна перешкода – сумніви. Коли ми починаємо тренуватися, можемо натрапити на сумніви у своїй голові: «А чи справді мені це потрібно?». Важливо розібратися, що турбує та обмежує нас, а ще перевірити свої бажання на істинність.
Щоб розібратися з перешкодами, краще виділити час, взяти аркуш паперу, відповісти на запитання письмово та простежити за своїми відчуттями у процесі відповідей. Головне бути готовими до складнощів і не уникати їх. Часто саме перешкоди показують, наскільки важливо не опускати руки, а правильна робота з ними сприяє досягненню мети.