Впроваджувати корисні звички ніколи не пізно, головне захотіти це зробити.
Здоровий спосіб життя – це не марафон, а спринт. Велика ймовірність, що звички, які ви освоїте якомога раніше, у дорослішому віці позначаться на загальному самопочутті. Але є велика різниця між бажанням вести здоровий спосіб життя і тим часом, щоб займатися цим по-справжньому. Розповідаємо про звички, які варто освоїти до 40 років, щоб забезпечити собі активне та здорове майбутнє.
Читайте також: Жіноче здоров’я: 15 маловідомих фактів про менструацію
Аеробні навантаження – це, як правило, вправи з низькою або середньою інтенсивністю. Наприклад, біг чи їзда на велотренажері. Крім такого навантаження варто додавати в спортивну рутину анаеробні вправи – кросфіт або тренування HIIT.
Наука показує, що цей метод тренувань може бути дуже корисним для розвитку сили, нарощування м’язової маси та спалювання жиру»,
– Каже доктор Анді Когган.
Також він згадує, що нарощування м’язової маси та спалювання жиру допомагає із віком стану суглобів.
Вживання великої кількості рослинної їжі допоможе підвищити рівень вітамінів та антиоксидантів в організмі. Спробуйте додати трохи шпинату в ранковий омлет або брокколі в пасту.
Читайте також: Потрібно знати: продукти проти стресу (і як їх готувати)
Вірус папіломи людини (ВПЛ) пов’язаний із раком шийки матки та іншими формами раку. Нові дослідження показали, що вакцина проти ВПЛ, яка допомагає захистити від декількох форм захворювання, може допомогти жінкам, які отримують її до 45 років, каже доктор Відер. Отже, поговоріть зі своїм лікарем, щоб дізнатися, чи це вам підходить.
Не завжди вдається визначити токсичних людей зі свого оточення, а позбутися їх набагато складніше. Тим не менш, близькі, які принижують і змушують вас сумніватися в собі, варті ні вашого часу, ні витрачених нервових клітин.
Читайте також: Як відрізнити токсичних людей на роботі та спілкуватися з ними
Те, скільки жиру ви їсте, насправді не впливає на вагу. Єдине, варто контролювати якість споживаних калорій, уникати трансжирів і віддавати перевагу поліненасиченим жирам.
Пропуск сніданку зовсім не означає, що цифра на терезах швидко поповзе вгору. Але є велика ймовірність, що без повноцінного їди вранці протягом дня вам захочеться їсти більше і частіше. Якщо ви не любитель сніданків і через роки марних спроб не можете впровадити цю звичку, дотримуйтесь під час решти їжі рівної кількості жирів, білків і вуглеводів, щоб не відчувати голод і не переїдати.
Читайте також: 6 неочевидних продуктів, які можна їсти під час схуднення
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує з’їдати близько 400-500 г різних фруктів та овочів. Хоч цифра і звучить трохи нереалістичною, виконати цю норму цілком реально. Наприклад, велике яблуко може важити 150 грам.
Дослідження показують, що люди, які їдять багато фруктів та овочів, важать менше, що для довгострокового здоров’я відіграє важливу роль.
Відмовлятися від м’яса, молочних та морепродуктів чи ні – особистий вибір кожного, але не варто повністю викреслювати ці продукти з раціону та свого життя. Більшість жителів Середземномор’я харчуються переважно рослинною їжею, але не забувають про молочні продукти, м’ясо, птицю та рибу.
Деякі дослідження показують, що люди, які дотримуються такого режиму харчування, рідше стикаються з хронічними захворюваннями та ранньою смертністю.
Читайте також:
Навіть за похмурої погоди ми часто щуримося на вулиці, що негативно впливає на стан шкіри. Відсутність окулярів може максимізувати ризик пошкодження шкіри навколо очей від ультрафіолетового випромінювання. Щоб уникнути погіршення зору та передчасного старіння, придбайте якісні сонцезахисні окуляри.
Щорічні планові огляди не лише дадуть можливість проконсультуватися з тим чи іншим лікарем, але й допоможуть заздалегідь дізнатися про різні захворювання та фактори ризику. Особливо варто бути акуратними тим, у кого були проблеми із захворюваннями, які передаються у спадок.
Набагато простіше запобігти появі проблеми або вилікувати її на ранніх стадіях, ніж боротися з наслідками, які можуть бути необоротними. Щоб не забувати про планові огляди, зробіть позначку в календарі телефону або візьміть як традицію обходити всіх лікарів у місяць свого народження.
Фото: unsplash.com