UA
RU

Енні Лейбовіц стала членом Академії мистецтв Франції

Фотограф Енні Лейбовіц стала членом Академії мистецтв Франції. Під час церемонії заспівала Патті Сміт, а меч академіка вручила Анна Вінтур. 

Енні Лейбовіц стала членом Академії мистецтв Франції-Фото 1

Фотограф Енні Лейбовіц стала іноземним асоційованим членом Академії мистецтв Франції. Академія мистецтв — Académie des beaux-arts — одна з п’яти академій у складі Інституту Франції. Вона була створена в 1816 році в Парижі. Для цього об’єднали Академію живопису і скульптури, Академію музики та Академію архітектури.

Енні Лейбовіц стала членом Академії мистецтв Франції-Фото 2

Нового члена офіційно призначив колега — бразильський фотограф Себаштіан Сальгаду: 

«Дуже рідко зустрічаються фотографи, чиї знімки увійшли в історію. Енні — одна з них. Кожен портрет Енні Лейбовіц — це окремий витвір, який увічнює зображення для візуальних архівів світу».

Енні Лейбовіц стала членом Академії мистецтв Франції-Фото 3

Енні Лейбовіц було обрано до Академії образотворчих мистецтв 23 листопада 2022 року на місце, яке раніше обіймав архітектор Бей Юймін, який помер у 2019 році. На церемонії у Palais de l’Institut de France виступила співачка, поетеса і композитока Патті Сміт. Вона виконала пісню Peaceable Kingdom. 

Енні Лейбовіц стала членом Академії мистецтв Франції-Фото 4

Академічний меч новому члену Академії вручила директор із редакційного контенту Condé Nast і глобальний редакційний директор Vogue Анна Вінтур. По формі меч нагадує гілки і лисття з річки Гудзон, де виросли діти Енні Лейбовіц.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Académie des beaux-arts

Читайте також: BALENCIAGA СТВОРИЛИ ВБРАННЯ ДЛЯ ФРАНЦУЗЬКОГО АКАДЕМІКА

Статті на тему