UA
RU

Настають зміни: Король Чарльз III збирається виключити принца Гаррі та Ендрю зі списку своїх заступників

Редагувати переклад

Новий монарх вирішив навести лад у королівському будинку.

Поки вся Британія прощається з Єлизаветою II, її послідовник Чарльз III розпочинає своє правління зі зміни королівського статуту.

Настають зміни: Король Чарльз III збирається виключити принца Гаррі та Ендрю зі списку своїх заступників-Фото 1

Новоспечений монарх вніс кілька поправок до закону, який призначає людей, що його замінятимуть у разі недієздатності монарха. Вирішили виключити з цього списку принца Гаррі і герцога Ендрю.

Цей крок призведе до того, що герцог Йоркський, герцог Сассекський і принцеса Беатріс будуть звільнені від своїх обов'язків як офіційні заступники суверена, якщо з монархом щось трапиться, 

- повідомляє Daily Telegraph.

Відповідно до Закону про регентство, який був прийнятий у 1937 році на території Британії, дружина монарха і четверо дорослих претендентів на престол можуть бути покликані як державні радники у службових справах. Це означало, що доки королева Єлизавета II була жива, її могли заміщати Чарльз, принц Вільям, Гаррі та принц Ендрю.

Рішення усунути Гаррі та Ендрю від цих обов'язків було пов'язане з тим, що вони більше не є членами королівської родини, тому й не мають більше права виконувати свою королівську роботу.

Читайте також: Возз'єднання 2.0: Меган Маркл відвідала королівську сім'ю, щоби вшанувати пам'ять Єлизавети II

У заяві також йдеться про те, що новий монарх поки не підписав офіційних паперів, це питання залишається відкритим, але представники Чарльза III повідомили, що він займеться цим як тільки зможе. Також йшлося про те, що до цього списку додадуть його сестру, принцесу Ганну, та брата принца Едуарда до посади. У будь-якому випадку всі рішення. які приймаються у стінах королівського палацу мають бути схвалені палатами парламенту.

Нагадаємо, що 8 вересня померла Єлизавета II, а 19 вересня пройшла офіційна частина прощання з королевою.

 

Статті на тему