Про те, які вправи слід робити при сидячому способі життя, а також які корисні перекушування найкраще організовувати на робочому місці, розповіла wellness-coach, засновниця фітнес-програми. Beauty Camp Ольга Сухова.
Якщо ви довго сидите за комп’ютером або ноутбуком, але хочете залишатися у формі, зверніть увагу на свою поставу. Зігнута поза перед екраном неприродна для нашого організму. Результатом може стати викривлення хребта, передавлювання судин та навіть застій лімфи. У гіршому випадку зловживання сидячим становищем тіла може призвести навіть до цукрового діабету та серцевої недостатності.
Щоб уникнути проблем зі здоров’ям, а заразом підтягнути фігуру, слід регулярно вставати з робочого місця, намагатися не використовувати ліфт, а в обідню перерву гуляти на свіжому повітрі. Втім, є способи привести м’язи до тонусу, не встаючи з робочого місця. Ось найбільш корисні та прості вправи, які збережуть тонус тіла та гарне самопочуття.
Сядьте на край крісла та поставте ноги разом, притиснувши коліна один до одного. Спину при цьому тримайте прямо. По черзі випрямляйте ліве та праве коліно, потягуючи носок на себе. Виконуйте вправу доти, доки у м’язах не виникне відчуття легкого печіння.
Сидячи рівно, зведіть коліна разом, притиснувши їх одне до одного. Руки поставте на стілець з обох боків на рівні середини стегон. Подолаючи опір рук, тисніть на них, щосили напружуючи м’язи протягом 5-7 секунд, потім розслабляйтеся. Повторіть щонайменше 20 разів.
Читайте також: Як зберегти здоров’я: 5 порад для офісних працівників
Сидячи на стільці, поставте ноги на ширину плечей. Спину тримайте прямо та напружуйте м’язи преса. Почергово тисніть кожною п’ятою в підлогу, утримуючи напругу 5-7 секунд. Робіть 10 разів кожною ногою.
Притисніть лікті до корпусу та ставте долоні з нижньої сторони стільниці. 5-7 секунд напружуйте руки (ніби намагаєтеся підняти стіл) після чого, такий самий час – відпочивайте.
Сидячи рівно, поставте руки трохи позаду себе, долонями вперед (пальці рук при цьому повинні бути повернені до вас). Зведіть коліна. На видиху невисоко піднімайте зігнуті ноги, у своїй спину тримайте рівно. Зробіть щонайменше 30 підходів.
Крім фізичних навантажень, наш організм потребує також і продуманого і збалансованого раціону. Щоб завжди бути у формі та не набрати зайвого, візьміть на замітку п’ять корисних перекусів.
Використовуйте свіжі вимиті овочі. Огірки, помідори, капусту, будь-яку зелень – ріжете, перемішуєте, заправляєте оливковою олією і насолоджуєтеся смачним і здоровим перекушуванням.
Корисним і простим перекушуванням можуть стати найрізноманітніші горіхи: фісташки, мигдаль, кедрові горіхи. Головне – не переборщити. Заздалегідь розфасуйте пакетики по 30 грамів, і в один прийом їжі вживайте не більше однієї порції.
Для фруктового перекушування за комп’ютером найкраще підбирати ті плоди, які містять найменшу кількість цукру: ківі, апельсини, грейпфрути, помело і, звичайно ж, яблука.
Читайте також: 5 ЛАЙФХАКІВ, ЯК ВТАЛИТИ ГОЛОД, ЯКЩО ВСЕ ЧАС ХОЧЕТЬСЯ Є
Ситним і корисним перекушуванням стануть кефір, біойогурт, ряженка або сир. Головне – уважно читайте етикетки при виборі йогурту. Всі варіанти з фруктами та іншими добавками, як правило, містять багато цукру та відчутної користі не принесуть. До речі, якщо налити йогурт у чашку і є ложкою, створиться відчуття, що ви їсте, а не п’єте.
Цільнозернові або рисові хлібці допоможуть швидко вгамувати голод і не додадуть зайвих жирів. При виборі цих продуктів звертайте увагу на склад, а також калорійність одного шматочка, щоб не перевищити денну норму калорій.
Навіть “просиджуючи” робочий час за монітором, можна залишатися в тонусі. Запорука успіху — боротьба з лінощами та мільйоном відмовок, які ми так натхненно вигадуємо. Любіть себе, бережіть своє єдине тіло, завжди тримайте його в тонусі. Тоді вам не страшні ні хвороби, ні зайві кілограми.