UA
RU

Вишиванки Олени Зеленської: патріотичне вбрання першої леді

Редагувати переклад

Сьогодні Олена Зеленська святкує 45-й день народження.

Вишиванки Олені Зеленської

З початку повномасштабного вторгнення перша леді України звернулася до світових ЗМІ і розповіла про звірства країни-агресора. Однією зі своїх місій вона вважає інформування міжнародного співтовариства про війну в Україні.

Не менш промовистим є образ першої леді. Вона обирає вітчизняні марки і робить акцент на традиційному українському вбранні. І якщо Володимир Зеленський ввів у моду мілітарі-одяг, то Олена популяризує сучасних українських дизайнерів. Особливо — вишиванки, які займають велику частину в її гардеробі. 

Вишиванка Must Have

Вишиванки Олені Зеленської

На Всесвітньому економічному форумі у Давосі Олена Зеленська презентувала українську формулу світу у білій вишиванці з чорним геометричним орнаментом від українського бренду Must Have. Сорочку вільного крою з пишними рукавами вона поєднала із широкими чорними штанами.

Вишиванка Gaptuvalnya

Вишиванки Олені Зеленської

З Різдвом перша леді привітала українців у святковій сукні — чорній із золотою вишивкою. Це витвір івано-франківського бренду Gaptuvalnya, який наслідує традиції гаптувального мистецтва — вишивки золотими та срібними нитками Плаття Олені прикрашене орнаментом «Гранатова Лоза», який є символом благополуччя. 

Вишиванка A.M.G.

Вишиванки Олені Зеленської

Вишиваними можуть бути не лише сорочки та сукні, а й жакети. Жакет із елементами вишивки білим по білому від українського бренду A.M.G. Олена Зеленська обрала для зустрічі зі спікеркою Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі

Вишиванки Artemklimchuk

Вишиванки Олені Зеленської

У білій вишиванці Artemklimchuk перша леді святкувала День Незалежності у 2020-му та 2022-му. Ця сорочка вишита вручну та прикрашена традиційним полтавським орнаментом.

Вишиванки Олені Зеленської

На День Вишиванки 2021 року подружжя Зеленських також обрало сорочки від дизайнера Артема Клімчука. Їх створювали за зразками вишивок із музейних архівів Дніпровщини.

Вишиванка Foberini

Вишиванки Олені Зеленської

Під час візиту до США у гардеробі першої леді була сорочка українського бренду Foberini — з білого льону та білою вишивкою з квітковим орнаментом.

Вишиванки Etnodim

Вишиванки Олені Зеленської

Вишиванки Etnodim обирають і Олена, і Володимир Зеленські. У 2020 році подружжя привітало українців із Днем Вишиванки у традиційних сорочках цього українського бренду. 

Вишиванки Олені Зеленської

А минулого року для презентації проєкту «Книжки без кордонів» Олена обрала модель Smilyvist. Цю сорочку створювали як форму для цивільних, які захищають Україну, — волонтерів, благодійників, активістів. Дизайнери Etnodim присвятили її сміливості українців.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Олена Зеленська

Читайте також: СТИЛЬ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО: РЕЧІ, ЯКІ ВВІВ У МОДУ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ