UA
  RU

  "Бард зі Східної України": The New Yorker присвятив статтю Сергію Жадану

  Редагувати переклад

  У культовому американському виданні вийшов матеріал про українського письменника Сергія Жадана та його роман «Ворошиловград».

  995921dc5f4efb20e76a069c6cd993854ca65027acc8639812-pimgpsh_fullsize_distr

  Престижний американський тижневик The New Yorker, відомий далеко за межами «Великого яблука», опублікував статтю, присвячену українському письменнику та поетові Сергію Жадану. Матеріал вийшов під заголовком "Бард зі Східної України, де все розвалюється". Його автор – письменник та професор Єльського університету Марсі Шор, яка займається дослідженням історії країн Східної Європи. Наразі вона пише книгу про події Майдану.

  Його музика – пост-пролетарський панк, його поезія – лірична, його романи нагадують Вільяма Берроуза та бітників, іноді з елементами латиноамериканського магічного реалізму… Він усвідомлює свою роль неофіційного барду України та ще більше відчуває моральну відповідальність за свої слова. У його частині світу не так багато людей, чиї слова покидають її межі,

  − пише Шор.

  Сергій Жадан "Ворошиловград"

  Вона наголошує, що Жадан є одним із небагатьох українських авторів, чиї твори перекладені кількома іноземними мовами. Далі Шор поглиблюється в аналіз роману «Ворошиловград», який було видано у 2010 році, а у 2014 році оголошено «Книгою десятиліття ВПС». Вона проводить паралель між автором та головним героєм роману Германом, які обоє родом із невеликого містечка біля Ворошиловграда (нині – Луганськ). Шор пише про феномен Донбасу, Революцію Гідності та війну на Сході України.

  Також зараз триває робота над екранізацією роману «Ворошиловград». Над проектом працює режисер Ярослав Лодигін, який позиціонує майбутній фільм як «істерн» за аналогією з жанром вестерн. Менш ніж місяць тому проект отримав нагороду Best PitchAward на кінофорумі Connecting Cottbus. Творцям «Ворошиловграда» вручили приз € 1 500 та запрошення взяти участь у програмі Producers Network Канського кінофестивалю в 2017 році.

  Статті по темі:

  Український фільм переміг на міжнародному кінофестивалі
  Проект «Щирі»: 16 зірок в українських традиційних костюмах
  Знай наших: українка розробила дизайн для новорічних філіжанок Starbucks

  Фото: Уніан, Amazon

  Статті на тему