UA
RU

Фотовиставка Gmunden.photo 2022 цього року має український акцент

Редагувати переклад
Цього року виставка Gmunden.photo 2022 має український фокус і створена як художній діалог між австрійськими та українськими фотомайстрами.
український фотограф 6

Максим Мазур

Фотовиставка у Гмундні – це багатотисячна австрійська та європейська аудиторія. Раніше у цьому місті збиралися всі інтелектуалі 19-20століття і вже як другий рік проходитиме унікальний культурний фестиваль Festwochen Gmunden 2022, який відвідує вся центральна Європа

Цього року виставка має український фокус і створена як художній діалог між австрійськими та українськими фотомайстрами.

З 18 митців будуть роботи 10 українських фотографів, серед яких: роботи Макса Левіна (фотожурналіст, що загинув під час документування війни у ​​Київській області), Ігора Гайдая, Євгена Нікіфорова, Євгенія Малолєтки та Єлизавети Серватинської, Анни Франц, Анатолія Бабійчука та інших.

український фотограф 2

Громадське — українське незалежне медіа

Фотовиставка Gmunden.photo 2022 цього року має український акцент-Фото 3

Євгеній Малолєтка

Також протягом виставки відбуватимуться спецпокази українських та австрійських фільмів. Серед яких український серіал Миколи Рідного "Film of Emergency"фільм режисера  Катерині Горностай "Стоп - Земля" та перший спецпоказ трейлеру документального фільму Маріуполь. Невтрачено надію”.

Кураторами Gmunden.photo 2022 є Яна Барінова (Київ, ексдиректор Департаменту культури КМДА) та Боріс Ондреїска (Братислава, художній керівник viennacontemporary).

«24 лютого в нашу країну потрапило – варвари розпочали війну на знищення української держави та українського народу. Рятуючи собі та своїх дітей, багато українців розлетілося світом, мов уламки від зруйнованого життя.

Для тих міст по всій Європі, де ми знайшли тимчасову притулок, ми маємо бути постійним джерелом болю – нагадуванням, що прямо зараз в Україні гинуть її захисники, катують мирних мешканців, ґвалтують жінок, вбивають дітей. Відбувається найстрашніший геноцид з годин Голокосту. Це неможливо збагнути, але це – правда.

Пережитий ужас бомбардування, безпосередня загроза твоєму життю та, що страшніше, життю твоєї дитини, загроза, що буквально оточує тобі і не полишає доба за добою – це той бекграунд, з яким я взялася за формування експозиції для gmunden.photo 2022», — ділиться кураторка та співіціаторка українського фокусу виставки Яна Барінова.

За її словами, виняткова культурна спадщина України залишається практично невідомою для європейського глядача. Як зараз росія краде зерно з українських портів, так імперія віками крала, привласнювала, знищувала все краще, що створювала українська культура.

«Дуже боляче, що приналежність до європейської цивілізації Україні доводиться виборювати ціною тисяч життя своїх найкращих громадян. Та єдиний спосіб подолати біль та безпорадність від зустрічі з насильством – активна протидія, впевненість у силі добра, єднання навколо загальнолюдських цінностей», - продовжує Яна Барінова.

Саме тому, щоб уникнути одноманіття в експозиції, важливо показати не лише жахіття війні, а й змістовність мирної України. 

український фотограф 88

Яна Франц

український фотограф 8

Ігор Гайдай

український фотограф 5

Макс Левін

український фотограф 4

Євген Нікіфоров

український фотограф 3

Єлизавета Серватинська

український фотограф 1

Макс Левін

український фотограф 7

Anna Artaker

Фотовиставка Gmunden.photo 2022 відбудеться із 2 липня до 14 серпня в австрійському місті Гмунден.

Читайте також: SMALL TALK: ХУДОЖНЯ ZINAIDA ПРО ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ «РУШНИКОВІ ПОЛОТНА»

Статті на тему