UA
  RU

  Коло традиції: Українки мали фантастичний смак до поєднання різних прикрас

  Редагувати переклад
  Креативні індустрії, що працюють із артефактами та традиціями народної культури, - тема нашого спецпроекту «Коло традиції», СРєРёР№ РјРё Р · Р ° РїРѕС ‡ Р ° ткСРІР ° Р »Рё СЃРїС – Р» СЊРЅРѕ Р · РѕРЅР »Р ° Р№РЅ-РєСѓСЂСЅР »Р ° Р№РЅ-курѽлР° Р№РЅ-РєСѓСЂСЅРѕ РЂРЂСЅРѕР °РЂСЃЅР °СРЂСЅРѕ СЃРІРѕСЋ РЈРєСЂР ° С-РЅСѓВ ".

  коло традицій рутс
        

  Якщо уявити давню українську індустрію моди, то базар був головною галереєю бутіків, а торгівля — двигуном моди. Як справити собі нову сорочку селянки в давнину знали змалку — наткати полотна, вибілити, вишити, вісь і обновку, а вінки, стрічки, дукачі, персні, сережки, коралі треба було шукати або у місцевих майстрів, золотарів, або у купців-торгівців. Прикраси слугували і оберегом, і соціальним маркером, і інвестицією — у 17-18 століттях жіночі прикраси були першому місці серед форм зберігання капіталу. Перлі, коралі, дукачі — також традиційний цінний дар церкви як підвіски до ікон.

  утс

  РІСЂРёРЅР° Дронь, заснУниця бренду традиційних РіСЂРёРерас Коренеплоди, СѓСЗасРѴРѓС†СРмузичного гурту US Orchestra

  РіСЂРёРераси

  Для мене найголовніше — зберегти традиційну естетику

  За фахом я фольклористка, а прикрасами займаюся з дуже простої причини — я в них улюблена. У нашій невеликій команді бренду Roots є контент-менеджер, фотографи, ювеліри, які виготовляють срібні деталі. Всі ожерелья роблю я сама: продумую колекції, збираю матеріали, шукаю зразки старовинних сережок, хрестів, дукачів, які ми відтворюємо. Тобто я завжди перебуваю у процесі пошуку.

  ROOTS це нішевий бренд, таким я його бачу і в майбутньому. Прикраси купують люди різного віку, роду та професій. Якщо описати їх одним словом, то це інтелігенція.

  Для мене найголовніше — зберегти традиційну естетику наших українських прикрас, яка кристалізувалася століттями. Вважаю їх досконалими і не бачу потреб у надмірних стилізаціях. Тому намагаюся мінімум додавати "від себе" і максимально наблизитися до традиційного. Розглядаючи старі світлини, захоплююсь відчуттям балансу та вмінню жінок поєднувати прикраси. Навіть якщо це велике коралове ожерелье на багато низьких (або й не одне), та ще перли або скляне ожерелье, бурштин, зверху крест або дукач, сережки — багато всього, а виглядає цілісне. От і я в роботі прагну до тієї пишності та мінімалізму.

  Ці прикраси передавались у спадок із покоління в покоління, завдяки таким промовам зберігається тяглість традицій, формується ідентичність та відчуття приналежності до своєї великої культури.

  корінь

  Читайте також: РРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРр 

  РџСЂРѕ герли Р№ «Р»СѓСЃРєР°РІРєРё»

  Оскільки про такі прикраси як коралі, дукачі, сережки, думаю, люди знають більше, розповімо про перли. Перлі, як і коралі, в Україну завозили з-за кордону. Дрібні перлини продавали на вагу, а великі — поштучно. Найціннішими вважалися великі перлини, що добували у Перській затоці. У низках укладалися жемчужини одного розміру або дрібніші перенизувалися із більшими.

  У часопису «Київська старовина» 1888 року є згадка про те, що донька гетьмана Самойловича мала у своєму приданому перловому прикрасу із 55 низьких перлів більшого, середнього і меншого діаметрів. А в комплектах прикрас Софії Острозької, Беати Острозької, Раїни Вишневецької були довгі бусы з перлів, які трьома, п'ятьма низькими спадали на грудях.

  автентичні РіСЂРёРераси

  Важливо знати і розуміти, що традиційні прикраси — це не тільки село. Перлове ожерелье було дуже модним у колах шляхти та міщан. Проте стало популярним і в сільській середовищі. У селах не завжди носили саме натуральні перли, часто це були більш доступні імітації зі скла (“лускавки”). Селянки надзвичайно вміло поєднували їх із кораловими бусами. Частіше носили пишним “пучком”, щоб ожерелье облягало шию або спадало на грудях — перлове ожерелье могло складатися з двох, п'яти, десяти і більше низьких.

  РіСЂРёРераси рутс

  Перлові ожерелья ROOTS робимо із річкових перлів. Намисто з перлів дуже легко адаптувати до сучасної одягу, різних стилів. Надягти одну коротку низку - класика. Одну довгу до легкої сукні – романтично. Пишні перли на багато низок та ще й разом із коралами — і ти ніби зійшла з картини ХІХ століття. Варіацій безліч! І найприємніше те, що це все наше, рідне.

  історія

  Автор тексту: РРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРР

  Фото: Олена Каргук

  Колаж: РРРРРРРРРРРСРРРРРРРР,Р'ікторіСРРРРРРРРССЂС–РІ

  Читайте також: КОЛО ТРАДИЦІЙ: ЧИ МОЖНА НОСИТИ СТАРІЙ АВТЕНТИЧНИЙ ОДЯГ?

  Статті на тему